Matematyka jest wszędzie. Również w Limes Banku

Bankowość spółdzielcza

Prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka wzięła udział w podsumowaniu MIESIĄCA MATEMATYKI
Prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka wzięła udział w podsumowaniu MIESIĄCA MATEMATYKI Fot. Limes Bank

Praca w bankowości musi opierać się na matematyce. Bez cyferek nie moglibyśmy liczyć. W zasadzie na nic. Dlatego każde przedsięwzięcie edukacyjne z matematyką w tle musi być korzystne także dla Banku.

Prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka wzięła udział w podsumowaniu MIESIĄCA MATEMATYKI #LimesBank

W ostatni piątek, 4 kwietnia, prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka wzięła udział w podsumowaniu MIESIĄCA MATEMATYKI – akcji edukacyjnej prowadzonej w Szkole Podstawowej nr 1 w Chorzelach. Bank był nie tylko sponsorem nagród w różnych konkursach. Był także inspiratorem niektórych zadań, które w ostatnich tygodniach musiały wykonać dzieci z tej szkoły.

A było ich naprawdę mnóstwo. Uczniowie rywalizowali w m.in. tworzeniu najlepszych plakatów promujących matematykę, napisaniu bajki o matematyce, rysowaniu komiksów czy prezentacji o tym przedmiocie. To pozwoliło zaktywizować dosłownie całą szkołę. Nagrody otrzymało łącznie kilkadziesiąt osób.

Więcej najnowszych informacji o Limes Banku >>>

Nic też dziwnego, że podczas podsumowania duma rozpierała i nauczycieli, i samych sponsorów. – Kiedy widzę tak duże grono osób zainteresowanych matematyką, nie martwię się o przyszłość mojego banku. Bo wśród laureatów konkursów znajdują się być może przyszli pracownicy Limes Banku – mówiła po uroczystości prezes Aleksandra Wiśnicka.

MIESIĄC MATEMATYKI to autorski pomysł Rady Pedagogicznej z PSP nr 1. Narodził się on w związku z obchodzonym Rokiem Matematyki w całej Polsce.

Źródło: Limes Bank
Udostępnij artykuł: