Mateusz Patorski nowym zarządzającym w TFI PZU

Kadry

Mateusz Patorski dołączył do zespołu zarządzających TFI PZU od 1 lipca br., podała instytucja.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Mateusz Patorski dołączył do zespołu zarządzających TFI PZU od 1 lipca br., podała instytucja.

"W TFI PZU zarządzamy bardzo kompleksową ofertą funduszy dłużnych, w tym także - śmiało to mogę powiedzieć - jednymi z najbardziej zaawansowanych strategii w Polsce. Dodatkowo obecne popandemiczne otoczenie rynkowe przynosi kolejne wyzwania, a jednocześnie tworzy nowe szanse inwestycyjne. Dołączenie Mateusza to duże wzmocnienie dla naszego zespołu. Jego bogata wiedza rynkowa oraz doświadczenie zdobyte w pracy  zarówno w funduszach, jak i bankach z pewnością będą pomocne w zarządzaniu i pomnażaniu środków jakie powierzyli nam nasi klienci" - powiedział dyrektor Biura Alokacji i Instrumentów Dłużnych Jarosław Leśniczak, cytowany w komunikacie.

Wykształcenie

Mateusz Patorski jest absolwentem Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz podyplomowego studium nankowości i studiów podyplomowych z zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie kończy studia doktoranckie na SGH, podano również.

Doświadczenie zawodowe

"Dotychczas Mateusz Patorski był związany z Bankiem Millennium, gdzie pełnił funkcję head of trading w Departamencie Skarbu i odpowiadał za kierowanie Wydziałem Transakcji Międzybankowych. Wcześniej pracował m.in. w Haitong Banku, Opera TFI, a także Noble Securities. Mateusz Patorski posiada bogate ponad 12-letnie doświadczenie z obszaru instrumentów dłużnych - obligacji skarbowych, obligacji korporacyjnych, instrumentów pochodnych stopy procentowej, a także kursu walutowego" - czytamy dalej.

TFI PZU jest częścią Grupy PZU. Zarządza aktywami o wartości blisko 36 mld zł.

Czytaj także: Dariusz Kuśmider nowym zarządzającym w TFI PZU >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: