Matthias Baltin

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Prezes zarządu TU Allianz Życie Polska S.A.

Fot. Allianz

Prezes zarządu TU Allianz Życie Polska S.A.

Matthias Baltin dołączył do Grupy Allianz w 2009 roku jako Country Manager w pionie biznesowym odpowiadającym za region Europy Zachodniej i Południowej. Od 2013 roku pełnił funkcję szefa pionu biznesowego na Europę Południową, obejmując także stanowiska w radach nadzorczych w spółkach we Włoszech, Turcji i Grecji. W latach 2016-2017 pracował w Allianz Bank Financial Advisors SPA we Włoszech jako szef działu Wealth Management & Marketing. W 2017 roku został powołany na stanowisko CFO odpowiadając za planowanie, kontrolę, księgowość, podatki i inwestycje. Od września 2018 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Allianz w Polsce.

Przed dołączeniem do Grupy Allianz pracował w Swiss Re i McKinsey. Jest absolwentem administracji biznesu w WHU – Otto Beisheim School of Management w Niemczech oraz członkiem CFA. Posiada tytuł MBA Uniwersytetu w Teksasie. Ukończył także studia doktoranckie z zakresu finansów korporacyjnych i rynków kapitałowych na uczelni technicznej RWTH Aachen w Niemczech.

Matthias jest żonaty i ma dwójkę dzieci. W wolnym czasie lubi grać na pianinie i uczyć się nowych języków. Lubi także wędkować.

Udostępnij artykuł: