Maximilian Glauert zwycięzcą finałowego turnieju europejskiej zawodowej ligi golfa – Deutsche Bank Polish Masters

Bankowość

W dniach 26-29 września odbył się międzynarodowy turniej Deutsche Bank Polish Masters, klasyfikowany w ramach finału europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour, w którym na polu Toya Golf & Country Club zagrało 73 zawodowców z całej Europy, w tym 9 reprezentantów Polski.

W dniach 26-29 września odbył się międzynarodowy turniej Deutsche Bank Polish Masters, klasyfikowany w ramach finału europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour, w którym na polu Toya Golf & Country Club zagrało 73 zawodowców z całej Europy, w tym 9 reprezentantów Polski.

4-dniowe wydarzenie golfowe rozpoczęło się 26 września turniejem Deutsche Bank     Pro-Am - towarzyskimi rozgrywkami opartymi na wspólnej rywalizacji zawodowców ligi     Pro Golf Tour z najlepszymi amatorami. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna, w składzie której znaleźli się: Sebastian Heisele - zawodowy gracz z Niemiec oraz Marcin Dudziński, Filip Czernicki i Lucyna Dziębor - utalentowani polscy amatorzy.

27-28 września to dni rywalizacji zawodowców w turnieju Deutsche Bank Polish Masters    w ramach rozgrywanego po raz pierwszy w Polsce finału europejskiej ligi Pro Golf Tour. Po 2 rundach prowadzenie w turnieju objęli: Szkot David Law - lider po pierwszym dniu oraz Niemiec Maximilian Glauert - zwycięzca drugiej rundy. Zawodnicy z imponującym wynikiem - 11 stali się faworytami do najwyższego miejsca na podium. Za dwójką liderów   z jednym uderzeniem straty uplasował się Niemiec Phillip Mejow, notując w rundzie aż 9 birdie.

W trakcie rundy padł także hole-in-one. Na 14. dołku par 3 za jednym uderzeniem umieścił piłkę w dołku Niemiec Max Eichmeier.

Znakomicie spisał się również polski zawodowiec - Maksymilian Sałuda - który był siódmy  po pierwszym dniu z wynikiem -3.

Dodatkowo w sobotę odbył się amatorski turniej dla gości Banku - Deutsche Bank Invitational o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC. W turnieju zwyciężyli: Krzysztof Klicki w grupie HCP 1-36 oraz Michał Krawczyk w grupie HCP 0-18.

29 września to dzień finałowej rundy zawodowców Deutsche Bank Polish Masters. Po emocjonującej dogrywce pomiędzy aż 4 zawodnikami, ostatecznie zwycięzcą międzynarodowego turnieju został reprezentant Niemiec - Maximilian Glauert. Natomiast zwycięzcą całego cyklu ligi Pro Golf Tour został Florian Fritsch. Najlepszy z polskich zawodników - Maksymilian Sałuda zajął ostatecznie 12 pozycję.

131002.golf.01.350x

- Bardzo cieszymy się, że ponownie mieliśmy okazję gościć najlepszych europejskich zawodników ligi Pro Golf Tour, tym razem w ramach rozgrywek finałowych. Międzynarodowe imprezy takie jak Deutsche Bank Polish Masters pokazują nie tylko potencjał polskich pól golfowych, ale też dają szanse awansu naszym zawodnikom na arenie międzynarodowej.  W 2016 r. golf będzie dyscypliną olimpijską i przy tak wysokim poziomie naszych reprezentantów, możemy mieć nadzieję, że na igrzyskach zobaczymy również polskich golfistów - mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC.

Ostatniego dnia rozgrywek, dla kibiców, przygotowano również szereg atrakcji, m.in. piknik, pokazy trick shotów w wykonaniu Kevina Carpentera oraz bezpłatną akademię golfa.

Finałowa runda turnieju była transmitowana na żywo w kanale TVP Sport.

Źródło: Deutsche Bank PBC S.A.

Udostępnij artykuł: