mBank: 24 nowe fundusze

Bankowość

Klienci inwestujący w fundusze za pośrednictwem mBanku, zyskali nowe możliwości. Bank nie tylko rozbudował dotychczasową ofertę, ale też wprowadził do niej fundusze zagraniczne.

Klienci inwestujący w fundusze za pośrednictwem mBanku, zyskali nowe możliwości. Bank nie tylko rozbudował dotychczasową ofertę, ale też wprowadził do niej fundusze zagraniczne.

Do dotychczasowych 14 towarzystw funduszy inwestycyjnych, które proponował swoim klientom mBank za pośrednictwem platformy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, dołączyły właśnie dwa kolejne: Altus TFI oraz Aviva TFI, a wraz z nimi 18 nowych funduszy. To kolejny krok w rozbudowie oferty mBanku. W kwietniu "na półce" pojawiło się sześć nowych funduszy, oferowanych przez dwa dostępne już w banku towarzystwa - Ipopema TFI i Skarbiec TFI. Wśród nowości w mBanku pojawiły się też rozwiązania zagraniczne. Mowa  o funduszach JP Morgan - światowego potentata rynku finansów (ok. 1,4 biliona dolarów aktywów).

- Oferta JP Morgan została wprowadzona na polski rynek przez Skarbiec TFI w formie funduszy otwartych, a całość wpłaconych przez klienta środków lokowana jest w strategie JP Morgan. Co więcej, w zaproponowanym przez Skarbiec modelu, zagraniczny fundusz podlega polskim regulacjom prawnym i podatkowym, czyli podobnie jak inne fundusze krajowe jest płatnikiem podatku od zysków kapitałowych. Oznacza to, że inwestor nie ma obowiązku samodzielnego rozliczania podatków, co zwykle jest koniecznością w przypadku innych funduszy zagranicznych i może być uciążliwe - mówi Daniel Matuszak, ekspert Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku.

Wszystkie wprowadzone fundusze można nabywać bezpłatnie za pośrednictwem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, a także dzwoniąc na mLinię mBanku. W ten sposób klienci mogą także dokonać odkupienia i konwersji posiadanych jednostek uczestnictwa. W dokonaniu transakcji pomogą również eksperci banku w dowolnej placówce i w ramach usługi Ekspert Online.

Pełną listę nowych funduszy można znaleźć na blogu mBanku pod adresem www.mbank.pl/blog/post,5572,inwestuj-w-mbanku-nowe-fundusze-inwestycyjne.html

Źródło: mBank

Udostępnij artykuł: