mBank ma zgodę KNF na zaliczenie pożyczki podporządkowanej do kapitału Tier II

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na zaliczenie środków pieniężnych z tytułu pożyczki podporządkowanej do instrumentów Tier II, podał bank.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na zaliczenie środków pieniężnych z tytułu pożyczki podporządkowanej do instrumentów Tier II, podał bank.

@mBankpl ‏ma zgodę #KNF na zaliczenie pożyczki podporządkowanej do kapitału Tier II

"Zarząd mBanku z siedzibą w Warszawie, w nawiązaniu do raportu bieżącego 10/2018 z dnia 21 marca 2018 r., informuje, że w dniu 29 marca 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła zgody na zakwalifikowanie przez bank środków pieniężnych w kwocie 250 milionów CHF z tytułu pożyczki podporządkowanej jako instrumentów w kapitale Tier II banku. Kwota 250 mln CHF według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia 29 marca 2018 r. stanowi równowartość 893,2 milionów zł" - podano w komunikacie mBanku.Bank wcześniej podał, że dokonał ciągnienia pożyczki podporządkowanej w kwocie 250 mln CHF (905,125 mln zł według kursu NBP z dnia 21 marca 2018 r.) na podstawie umowy pożyczki podporządkowanej zawartej z Commerzbankiem 27 listopada 2017 r. Zgodnie z warunkami tej umowy, wypłata środków z tytułu pożyczki oraz wykup obligacji podporządkowanych, nastąpił w formie skompensowania wierzytelności.

Spłata pożyczki odbędzie się w dniu przypadającym 10 lat po zaciągnięcia pożyczki, podano także wcześniej.mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: