mBank przedstawił nowości w aplikacji mobilnej i serwisie internetowym

Z rynku

Klienci mBanku mogą korzystać z usprawnień i nowości w aplikacji mobilnej i serwisie bankowości internetowej. Zmiany dotyczą m.in. uproszczenia działania limitów na transakcje, wprowadzenia opcji tymczasowego zastrzeżenia karty czy blokady transakcji zagranicznych.

Logo mBanku
Źródło: mBank

Klienci mBanku mogą korzystać z usprawnień i nowości w aplikacji mobilnej i serwisie bankowości internetowej. Zmiany dotyczą m.in. uproszczenia działania limitów na transakcje, wprowadzenia opcji tymczasowego zastrzeżenia karty czy blokady transakcji zagranicznych.

#mBank wprowadza nowości, które mają uprościć sposób korzystania z kart i dać klientowi większą kontrolę #karty #aplikacje

mBank wprowadza nowości, które mają uprościć sposób korzystania z kart i dać klientowi większą kontrolę. Wszystkie zmiany będą dostępne z poziomu aplikacji mobilnej oraz serwisu bankowości internetowej.

Uproszczenie limitów na transakcje kartami

Obecnie limity autoryzacyjne określają wartość oraz liczbę transakcji, jakie klient może wykonać w ciągu nie tylko jednego dnia, ale i całego miesiąca. Można ustalić cztery rodzaje limitów. Od tej pory sterowanie limitami kart będzie jeszcze prostsze. Bank rezygnuje całkowicie z limitów miesięcznych i upraszcza dzienne, pozostawiając wyłącznie trzy kategorie limitów wartościowych w złotówkach: Limit na zakupy w sklepie, na transakcje w internecie oraz limit na wypłaty gotówki w bankomacie. Zamiast 16 „suwaków” prezentowanych dotychczas w aplikacji, będą tylko trzy.

Dodatkowo każdy rodzaj transakcji klient może dla bezpieczeństwa szybko wyłączyć jeśli nie planuje z niego korzystać.Kolejną nowością jest możliwość ustalenia jednorazowo wysokiego limitu dla danego rodzaju transakcji do końca dnia. Jeśli przed klientem duże zakupy, np. w sklepie meblowym, może szybko zwiększyć limit na jeden dzień, a bank automatycznie obniży limit do standardowego poziomu na koniec dnia.

Tymczasowa blokada karty

Zastrzeżenie karty - konieczne w przypadku jej kradzieży lub zagubienia - jest ostateczne i nie można go cofnąć. Często jednak po czasie karta odnajduje się, a klient – choć jej nie stracił – czeka na wydanie nowego plastiku. Od teraz mBank wprowadza możliwość tymczasowej blokady karty z możliwością odblokowania jeśli karta zostanie odnaleziona. Opcja ta dostępna jest w aplikacji mobilnej oraz w serwisie transakcyjnym.

Blokada transakcji zagranicznych

Dla klientów lubiących stałą kontrolę nad swoimi kartami, mBank wprowadził możliwość prostego wyłączenia transakcji dokonywanych poza granicami kraju. Dla przykładu, jeśli jesteśmy w Polsce i wiemy, że nie będziemy nigdzie wyjeżdżać, możemy łatwo zablokować możliwość wykonywania takich transakcji. Potem równie łatwo ją odblokować, gdy będziemy wybierać się na urlop. W ten sposób zmniejsza się ryzyko wystąpienia transakcji nieuprawnionych na karcie. Blokada ta nie dotyczy transakcji internetowych dokonanych w zagranicznych serwisach czy na stronach www.

Blokada transakcji zbliżeniowych

Ostatnia ze zmian ułatwia klientom sterowanie funkcjami NFC na posiadanych kartach. Wyłączenie w transakcji zbliżeniowych jest od tej pory proste i dostępne z poziomu aplikacji.

Informacje o odrzuconych transakcjach kartowych

Każda odrzucona płatność to duży stres.. Teraz po każdej odmowie autoryzacji klient otrzyma powiadomienie w aplikacji mobilnej z informacją o przyczynie odmowy i wskazówką co zrobić, aby ta transakcja została zrealizowana.

Źródło: Informacja prasowa mBanku

Udostępnij artykuł: