mBank rozpoczyna strategiczną współpracę z AXA

Bankowość / Finanse i gospodarka

BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji zmienia właściciela, a Grupa mBanku zyskuje strategicznego partnera ubezpieczeniowego.

BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji zmienia właściciela, a Grupa mBanku zyskuje strategicznego partnera ubezpieczeniowego.

Aspiro, spółka zależna mBanku, będąca akcjonariuszem spółki BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. (BRE TUiR), podpisała 11 września umowę z AXA dotyczącą sprzedaży 100 proc. akcji BRE TUiR.

W ramach transakcji, po uzyskaniu wymaganych zgód Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego, zostaną również podpisane umowy regulujące współpracę w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych. Umowy obowiązywać będą przez co najmniej 10 lat.

Przewidywana łączna wartość wynagrodzenia dla Grupy mBanku z tytułu zawarcia umów wyniesie około 570 milionów złotych. Ponadto bank i Aspiro będą miały możliwość otrzymania dodatkowego wynagrodzenia typu "earn-out", uzależnionego od realizacji określonych poziomów sprzedaży ubezpieczeń na życie. Przewidywany jednorazowy wpływ transakcji na skonsolidowany wynik brutto Grupy mBanku wyniesie około 180 mln zł.

- Doszliśmy do wniosku, że logicznym krokiem po zrealizowaniu pełnego potencjału BRE TUiR w ramach Grupy powinno być zawarcie przez mBank strategicznej współpracy z wiodącą firmą ubezpieczeniową. AXA jest światowym potentatem w ubezpieczeniach, a jej osiągnięcia w obszarze bancassurance w kilkudziesięciu krajach dają nam przekonanie o słuszności wyboru - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - Nasza współpraca z AXA przełoży się na jeszcze lepszą ofertę produktową i najwyższą jakość obsługi klientów Grupy. Klienci zyskają dostęp do najlepszych na rynku produktów ubezpieczeniowych, które zaoferujemy im za pośrednictwem platformy elektronicznej i mobilnej, a także tradycyjnych oddziałów. Nowy mBank i jego mobilna odsłona zostały stworzone z myślą o zapewnieniu klientom pełnej gamy produktów i usług finansowych w najwygodniejszy możliwy sposób - zawarcie strategicznego porozumienia z AXA to naturalny krok w kierunku pełnego wykorzystania potencjału platformy elektronicznej i mobilnej - dodaje Stypułkowski.

mBank działalność ubezpieczeniową w obszarze ubezpieczeń majątkowych rozpoczął osiem lat temu, kiedy powołano spółkę BRE TUiR. Obecnie bank obsługuje w Polsce niemal 3,8 mln klientów.

Źródło: mBank

 

 

Udostępnij artykuł: