mBank wprowadza do oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne trzech firm

Z rynku

mBank wprowadził do swojej oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne firm AllianceBernstein, Fidelity oraz Schroders, podał bank. Fundusze umożliwią klientom detalicznym mBanku dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych.

mBank - Logo
Źródło: mBank

mBank wprowadził do swojej oferty zagraniczne fundusze inwestycyjne firm AllianceBernstein, Fidelity oraz Schroders, podał bank. Fundusze umożliwią klientom detalicznym mBanku dywersyfikację ich portfeli inwestycyjnych.

"Do tej pory w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) klienci mBanku mogli korzystać wyłącznie z funduszy krajowych TFI. Od teraz inwestorzy mogą rozszerzyć swój portfel o fundusze zagraniczne, które umożliwiają bezpośrednią ekspozycję na inne rynki, sektory oraz całkiem nowe klasy aktywów. Do oferty zostało wprowadzonych 46 funduszy zarejestrowanych w Luksemburgu, z czego ponad połowę (24) stanowią te akcyjne. W portfolio znajduje się ponadto 17 funduszy obligacji, 3 mieszane oraz 2 alternatywne" - czytamy w komunikacie. 

Fundusze luksemburskie

Fundusze luksemburskie mają średnio niższe opłaty za zarządzanie (maksymalnie 1,8% dla tych wdrażanych w SFI) niż fundusze krajowych TFI (do 2,5%). Ich atutem jest również to, że są zarządzane przez firmy z długoletnią historią, z aktywami wielokrotnie większymi niż polski rynek kapitałowy, oraz to, że zapewniają międzynarodową dywersyfikację, podkreślono. 

Chcemy, aby inwestycje w fundusze były jak najbardziej dostępne dla naszych klientów, tym bardziej, że w obliczu niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiej inflacji, klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych lokat.

"Nasza nowa oferta daje klientom mBanku jeszcze większe możliwości inwestycyjne, których podstawą będą wysokiej jakości produkty czołowych światowych firm zarządzających aktywami. W niedalekiej przyszłości szykujemy kolejne nowości, które wesprą naszych klientów i przybliżą im świat inwestycji" - powiedział manager w departamencie inwestycji mBanku Kamil Figlarek, cytowany w komunikacie. 

Bezprowizyjny zakup funduszy na platformie SFI

SFI jest pierwszą w Polsce platformą internetową pozwalającą na bezprowizyjny zakup funduszy. Uzupełnieniem oferty SFI będą propozycje własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mBanku, które będzie prowadzone przez spółkę powołaną do życia w grudniu ub. roku.

Czytaj także: mBank utworzy własne towarzystwo funduszy inwestycyjnych >>>

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 180,14 mld zł na koniec 2020 r. 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: