mBank wspiera firmy. Do wygrania 5 tys. zł na rozwój biznesu

Bankowość

mBank, wspierając polskich przedsiębiorców, stworzył specjalistyczny serwis firmowi.pl, będący kompendium wiedzy dla początkujących firm. Dodatkowo, bank przeznaczył 25 tys. zł na nagrody dla właścicieli firm, którzy najciekawiej opiszą, w jaki sposób zainwestowaliby pieniądze w rozwój swojego biznesu.

Już sześć milionów Polaków zatrudnionych jest w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, generującym 70 proc. rodzimego PKB. Statystyki pokazują także, że na tle sąsiadów z Unii Europejskiej, jesteśmy przedsiębiorczym narodem, bowiem wielkość sektora MSP plasuje nas na szóstej pozycji w rankingach (źródło: parp.gov.pl).

Tymczasem każda młoda firma boryka się z typowymi dla tej fazy rozwoju wyzwaniami. Dlatego też, aby wspomóc młodych przedsiębiorców w pierwszych decyzjach, mBank rozpoczął specjalny projekt edukacyjny skierowany do osób zakładających działalność gospodarczą oraz firm będących na początku przygody z biznesem. Istotnym elementem kampanii jest partnerski portal mBanku – firmowi.pl. To właśnie w tym miejscu przedsiębiorcy wzbogacą swoją wiedzę o wiele praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla uproszczenia, treści prezentowane są w postaci filmów video czy infografik ilustrujących trudne tematy podatkowe. Pogłębionych informacji i analiz dostarczają artykuły, audycje czy case studies. W zamyśle portal ma być kompendium wiedzy dla start-upów, stworzonym przez praktyków i ekspertów w tej dziedzinie. Do tworzenia portalu przyczynili się nie tylko eksperci bankowi, coach biznesu, ale także właściciele małych firm, którzy na łamach firmowi.pl dzielą się swoimi doświadczeniami.

Nawet 5 tys. zł na rozwój firmy od mBanku

Programowi edukacyjnemu towarzyszy także konkurs dla właścicieli firm, dzięki któremu mogą zyskać 5 tys. zł na rozwój działalności. Aby wziąć w nim udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Jak zainwestujesz 5 tys. zł w swoją firmę?” oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na portalu firmowi.pl.

Co dwa tygodnie autorzy najlepszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni sumą 5 tys. zł na rozwój swojej firmy. Oprócz tego dziesięciu wyróżnionych uczestników konkursu otrzyma nagrody dodatkowe, a każdy zarejestrowany uczestnik konkursu uzyska dostęp do szkolenia on-line.

Źródło: mBank

Udostępnij artykuł: