mBank zmieni właściciela? Nowa strategia Commerzbanku zakłada sprzedaż

Z rynku

Logo mBanku
Źródło: mBank

Commerzbank opracował projekt nowej strategii, który zostanie zaprezentowany inwestorom 27 września. Projekt zakłada m.in. sprzedaż większościowego pakietu mBanku, podał Commerzbank w komunikacie.

Projekt strategii przewiduje sprzedaż większościowego pakietu @mBankpl, należącego do Commerzbanku #mBank

„Projekt strategii przewiduje sprzedaż większościowego pakietu mBanku, należącego do Commerzbanku. Umożliwiłoby to bankowi generowanie środków finansowych, umożliwiających szybszą realizację strategii i związanych z nią inwestycji. Sprzedaż pozwoliłaby na znaczące zmniejszenie aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału własnego w Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku podlegałaby zatwierdzeniu przez regulatora” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Borys o ewentualnej sprzedaży mBanku: PFR nie prowadzi rozmów na temat przejęć instytucji finansowych >>>

Rada dyrektorów Commerzbanku opracowała projekt nowej strategii

Rada dyrektorów Commerzbanku opracowała projekt nowej strategii „Commerzbank 5.0” i przedłożyła ją do rozpatrzenia radzie nadzorczej banku. Projekt zostanie omówiony z radą nadzorczą 25 i 26 września 2019 r., następnie zostanie zaprezentowany na konferencjach prasowych i inwestorskich 27 września.

„Rada dyrektorów i rada nadzorcza nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie żadnych elementów projektu strategii” – czytamy dalej.

Jak podał dzisiejszy „Handelsblatt”, powołując się na anonimowych informatorów – w relacji „Pulsu Biznesu” na stronie internetowej gazety – w ramach obecnej debaty strategicznej Commerzbank bada możliwość sprzedaży polskiej spółki zależnej – mBank.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: