mBank zmieni właściciela? Nowa strategia Commerzbanku zakłada sprzedaż

Z rynku

Commerzbank opracował projekt nowej strategii, który zostanie zaprezentowany inwestorom 27 września. Projekt zakłada m.in. sprzedaż większościowego pakietu mBanku, podał Commerzbank w komunikacie.

Logo mBanku
Źródło: mBank

Commerzbank opracował projekt nowej strategii, który zostanie zaprezentowany inwestorom 27 września. Projekt zakłada m.in. sprzedaż większościowego pakietu mBanku, podał Commerzbank w komunikacie.

Projekt strategii przewiduje sprzedaż większościowego pakietu @mBankpl, należącego do Commerzbanku #mBank

"Projekt strategii przewiduje sprzedaż większościowego pakietu mBanku, należącego do Commerzbanku. Umożliwiłoby to bankowi generowanie środków finansowych, umożliwiających szybszą realizację strategii i związanych z nią inwestycji. Sprzedaż pozwoliłaby na znaczące zmniejszenie aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału własnego w Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku podlegałaby zatwierdzeniu przez regulatora" - czytamy w komunikacie.Czytaj także: Borys o ewentualnej sprzedaży mBanku: PFR nie prowadzi rozmów na temat przejęć instytucji finansowych >>>

Rada dyrektorów Commerzbanku opracowała projekt nowej strategii

Rada dyrektorów Commerzbanku opracowała projekt nowej strategii "Commerzbank 5.0" i przedłożyła ją do rozpatrzenia radzie nadzorczej banku. Projekt zostanie omówiony z radą nadzorczą 25 i 26 września 2019 r., następnie zostanie zaprezentowany na konferencjach prasowych i inwestorskich 27 września."Rada dyrektorów i rada nadzorcza nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie żadnych elementów projektu strategii" - czytamy dalej.

Jak podał dzisiejszy "Handelsblatt", powołując się na anonimowych informatorów - w relacji "Pulsu Biznesu" na stronie internetowej gazety - w ramach obecnej debaty strategicznej Commerzbank bada możliwość sprzedaży polskiej spółki zależnej - mBank.mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: