Medicalgorithmics S.A. bije kolejne rekordy

Finanse i gospodarka

Spółka Medicalgorithmics udanie zakończyła 2012 rok. IV kwartał to kolejny okres wzrostów u lidera polskiej telemedycyny. Spółka osiągnęła przychody wyższe o 53% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, natomiast zysk netto wzrósł o 137%, do 2 491 650 PLN.

Spółka Medicalgorithmics udanie zakończyła 2012 rok. IV kwartał to kolejny okres wzrostów u lidera polskiej telemedycyny. Spółka osiągnęła przychody wyższe o 53% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, natomiast zysk netto wzrósł o 137%, do 2 491 650 PLN.

Dodatkowo Medicalgorithmics S.A., po raz kolejny, odnotowała rekordowy poziom marży netto na sprzedaży swoich usług.

"Od II kwartału 2012 r. systematycznie poprawiamy poziom marży netto, w IV kwartale zbliża się on do 90%. Utrzymujemy przy tym bardzo wysokie poziomy marży na sprzedaży i marży EBITDA. Warto odnotować, że Spółka osiąga coraz lepsze wyniki finansowe w trudnej sytuacji gospodarczej, co świadczy na korzyść zarówno modelu biznesowego, jak i kompetencji kadry zarządzającej. Działania w kierunku dalszej ekspansji sprawiają, że w obecnej chwili należymy do najbardziej perspektywicznych  podmiotów na rynku NewConnect" - mówi Piotr Żółkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych i operacyjnych w Medicalgorithmics S.A.

Model biznesowy Spółki opiera się na produkcji, sprzedaży i utrzymaniu systemu PocketECG, który zbiera w jednym urządzeniu zalety wielu rozwiązań diagnostyki arytmii, w tym badania metodą Holtera, badania typu Event Monitoring (EM) oraz badania typu Mobile Cardiovascular Telemetry (MCT). Ta unikalna w porównaniu z produktami konkurencji cecha czyni go najnowocześniejszym na świecie systemem do mobilnej diagnostyki kardiologicznej. W 2012 r. Spółka prowadziła intensywne prace nad prototypem nowej wersji PocketECG. PocketECG III generacji będzie dodatkowo integrował funkcję rejestratora i analizatora EKG z funkcją smartfona. Nowa wersja systemu ma pomóc w ekspansji na rynku europejskim i azjatyckim. Do pierwszych klientów trafi już pod koniec II kwartału 2013 r.

Dzięki dużemu sukcesowi prywatnej emisji akcji serii D, w wyniku której Spółka pozyskała 55,77 mln zł, możliwy jest jej rozwój na drodze przejęć. W IV kwartale 2012 r. wyselekcjonowano podmioty, których przejęcie przyniosłoby największą synergię, działające na amerykańskim rynku telemedycznym oraz na rynku Cardiac Safety. W drugiej połowie 2013 r. Medicalgorithmics S.A. planuje dokonać przejęcia, a na jesieni z sukcesem debiutować na rynku głównym GPW.

"Utrzymanie dotychczasowej dynamiki rozwoju jest dla Spółki kluczowe. Zamierzamy powiększać zyski dzięki zdobywaniu rynków również poza Stanami Zjednoczonymi. Pomoże w tym PocketECG III generacji, znacznie bardziej funkcjonalny, dokładniejszy i prostszy w obsłudze niż konkurencyjne urządzenia. Dzięki ciągłym pracom nad udoskonaleniem flagowego produktu jesteśmy jednym z czołowych graczy na światowym rynku telemetrii kardiologicznej"- uważa dr Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.

Źródło: Medicalgorithmics S.A.

Udostępnij artykuł: