Mennica Wrocławska otwiera pierwszą „złotą wyspę”

Finanse i gospodarka / Wiadomości

  Od połowy grudnia we wrocławskim centrum handlowym Korona rozpocznie działalność pierwsza "złota wyspa" Mennicy Wrocławskiej. Punkt będzie zajmował się dystrybucją złotych sztabek i monet, a jednocześnie skupem złotego złomu.

Rosnące zainteresowanie inwestycjami w metale szlachetne spowodowało, że Mennica Wrocławska, jeden z czołowych polskich dystrybutorów złota i srebra inwestycyjnego, postanowiła rozpocząć sprzedaż w nowym kanale – wysypy w pasażu jednego z wiodących wrocławskich centrów handlowych, Korona. Punkt będzie zajmował się nie tylko sprzedażą sztabek czy monet inwestycyjnych, ale również skupem złotego złomu.

– „Jako jeden z niewielu podmiotów na rynku chcemy oferować klientom wycenę oraz skup z natychmiastową płatnością. Jeszcze kilka lat temu, kiedy ceny złota wahały się na poziomie kilkuset dolarów taka działalność byłaby zupełnie nieopłacalna. Obecnie, notowania kruszcu są na tyle wysokie, że ceny, które możemy zaoferować za złote kolczyki czy obrączki są atrakcyjne dla klientów” – mówi wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Piotr Wojda.

Aktualnie w punkach Mennicy Wrocławskiej, które prowadzą skup, klienci, którzy zdecydują się na sprzedaż obrączki, mogą dostać nawet 1 000 zł, a za parę złotych kolczyków 600 zł. W przypadku biżuterii ozdobionej drogimi kamieniami, na życzenie klienta są one usuwane i zwracane właścicielowi.

W punkcie otwartym w Galerii Korona będzie można również kupić złote sztabki i monety inwestycyjne. Do tej pory Mennica Wrocławska prowadziła ich sprzedaż w internecie, oddziałach własnych oraz placówkach partnerskich należących m.in. do Alior Banku. W sumie to ponad 400 lokalizacji.

– „Zauważamy, że coraz częściej nasi klienci kupują sztabki i monety inwestycyjne jako prezent np. na pierwszą komunię czy z okazji gwiazdki. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i uruchomiliśmy pierwszy punkt sprzedaży w miejscu, gdzie często robią zakupy” – dodaje Piotr Wojda.

Obecnie za 1 gramową sztabkę trzeba zapłacić ok. 230 zł, a 5 gramowa to wydatek rzędu nieco mniej niż 1 000 zł.

Źródło: Mennica Wrocławska

 

Udostępnij artykuł: