Meritum Bank Mobilny najlepszą bankową aplikacją mobilną

Bankowość / Wiadomości

Aplikacja mobilna Meritum Banku zwyciężyła w rankingu porównywarki finansowej Comperia.pl, w którym przeanalizowano funkcjonalność dostępnych na rynku aplikacji mobilnych oferowanych przez siedemnaście banków.

Aplikacja mobilna Meritum Banku zwyciężyła w rankingu porównywarki finansowej Comperia.pl, w którym przeanalizowano funkcjonalność dostępnych na rynku aplikacji mobilnych oferowanych przez siedemnaście banków.

"Najlepszą aplikacją mobilną w rankingu Comperia.pl okazał się Meritum Bank Mobilny. Szczególnie interesującą funkcją tego narzędzia, wyróżniającą go na tle konkurencji, jest m.in. możliwość założenia konta bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej - przy użyciu technologii OCR ze zdjęcia dowodu osobistego automatycznie zostaną sczytane najważniejsze dane, które wypełnią formularz, a klient operację potwierdza po prostu przelewem z innego banku" - podała Comperia.pl w opisie rankingu.

Analiza przeprowadzona przez porównywarkę obejmowała funkcje aplikacji mobilnych oferowanych przez siedemnaście banków. Meritum Bank Mobilny otrzymał najwięcej punktów (12,25 pkt.) spośród wszystkich ocenianych i zdobył pierwsze miejsce w rankingu.

- Wyniki rankingu potwierdzają, że nasza aplikacja jest bardzo rozbudowana pod względem funkcjonalności. Tworząc to rozwiązanie przyjęliśmy założenie, że będzie to niezależny kanał kontaktu z bankiem, który umożliwi pełny dostęp do finansów bez konieczności korzystania z bankowości internetowej, a dodatkowo będzie wykorzystywał technologie, jakie oferują smartfony, tak by bankowanie przez telefon było proste, szybkie i wygodne. Cieszy nas, że takie podejście znajduje uznanie zarówno wśród klientów jak i ekspertów - mówi Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

Twórcy rankingu zwracają również uwagę, że "Meritum Bank to także jeden z nielicznych banków oferujących możliwość dokonania przelewu z poziomu aplikacji mobilnej bez znajomości numeru rachunku bankowego odbiorcy. Odbiorca otrzyma informację o oczekującym nań transferze pieniężnym na numer telefonu, e-mail lub profil na portalu facebook, a następnie samemu loguje się do odpowiedniej platformy korzystając z otrzymanego jednorazowego kodu, podaje numer swojego konta i go realizuje."

Funkcjonalność aplikacji Meritum Banku w połączeniu z bardzo atrakcyjną ofertą produktową Banku została już doceniona przez klientów, jak również ekspertów w branży finansowej. Świadczą o tym wysokie oceny w marketach Google Play i App Store. Aplikacja zdobyła również drugie miejsce w rankingu Money.pl "Najlepsza bankowość mobilna 2014 " dla firm.

Aplikację Meritum Bank Mobilny można pobrać z Google Play oraz App Store. Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm korzystających ze smartfonów z systemem operacyjnym Android (wersja 2.3 i wyższe) lub iOS (wersja 5 i wyższe).

Źródło: Meritum Bank

Udostępnij artykuł: