MetLife Amplico spełnia oczekiwania rodziców i marzenia dzieci

Finanse i gospodarka

Rodzice coraz chętniej zapewniają ochronę ubezpieczeniową swoim dzieciom. Polisę "Bezpieczne Dziecko", oferowaną przez MetLife Amplico, w pierwszych kilku tygodniach sprzedaży kupiło już prawie tysiąc osób. Przy okazji wprowadzenia oferty na rynek firma nawiązała współpracę z Fundacją Mam Marzenie. W całym 2014r. MetLife Amplico przeznaczy 100 tys. zł na spełnienie marzeń podopiecznych Fundacji.

„Bezpieczne Dziecko” to pierwsze w Polsce kompleksowe ubezpieczenie ochronne dla najmłodszych. MetLife Amplico wprowadziło je na rynek na początku tego roku, wciąż trwają szkolenia i wprowadzanie produktu do kolejnych kanałów sprzedaży.

– Bezpieczne Dziecko jest ubezpieczeniem o tyle unikatowym, że w jego tworzeniu uczestniczyli sami rodzice. Pytaliśmy ich o to, jak widzą idealną polisę dla swoich pociech. Zależało nam bowiem na stworzeniu oferty odpowiadającej na rzeczywiste potrzeby – mówi Monika Waśniewska, Kierownik ds. Rozwoju Produktów Życiowych MetLife Amplico.

Świadczenie z ubezpieczenia można uzyskać zarówno w przypadku drobniejszych zdarzeń, takich jak złamania czy oparzenia, jak i całkiem poważnych, np. groźnych chorób czy pobytu w szpitalu. Ubezpieczenie zapewnia ochronę przed skutkami finansowymi związanymi z chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem dziecka.

Polisę można kupić dla dzieci w wieku od 0 do 15 lat, a ochrona obowiązuje do 21 roku życia. Dodatkową opcją jest rozszerzenie ochrony również na rodzica lub opiekuna na wypadek śmierci lub inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. W pakiecie możliwe jest także odkładanie kapitału na przyszłość.

W ramach ubezpieczenia oferowany jest też Powypadkowy Pakiet Medyczny realizowany przez partnera assistance. Obejmuje on usługi medyczne, np. konsultacje u lekarzy 10. specjalizacji, specjalistyczne badania, baby concierge, rehabilitację, zabiegi, a nawet pomoc w nauce, m.in. dzięki sfinansowaniu korepetycji podczas zwolnienia lekarskiego.

– Zadaniem ubezpieczenia Bezpieczne Dziecko jest zapewnienie wsparcia w sytuacji, gdy rozwój młodego człowieka napotka na nieprzewidziane przeszkody – dodaje Monika.

Posiadanie ubezpieczenia dla dzieci jest szczególnie ważne wiosną, ponieważ coraz częściej i dłużej spędzają one czas na świeżym powietrzu. W większym stopniu są też narażone na kontuzje, urazy i inne nieprzewidziane zdarzenia. Ubezpieczenie „Bezpieczne Dziecko” zapewnia ochronę 24 godziny na dobę.

Oferta została ciepło przyjęta przez klientów. Docenili oni przede wszystkim innowacyjność ubezpieczenia. W specjalnie przeprowadzonym badaniu, osoby które je nabyły, zwracały uwagę na jego zalety zarówno pod względem zakresu polisy, jak i jej ceny. Podstawowy pakiet kosztuje 480 zł rocznie, czyli 1 zł i 30 gr dziennie.

Wraz z wprowadzeniem na rynek ubezpieczenia „Bezpieczne Dziecko”, firma MetLife Amplico nawiązała współpracę z Fundacją Mam Marzenie i otrzymała od niej status Przyjaciela Fundacji. Przez cały rok obie instytucje będą wspólnie spełniać marzenia podopiecznych Fundacji o łącznej wartości 100 000 zł.

W pierwszej połowie 2014 r. zaplanowano obdarowanie dwanaściorga dzieci. Piątka z nich już cieszy się z otrzymanych prezentów: dwunastoletni Adam, z telefonu Sony Xperia Z, dziesięcioletni Hubert, z telewizora z konsolą xbox i zestawem gier, piętnastoletnia Paulina, z aparatu cyfrowego z wymiennymi obiektywami, pięcioletni Wiktor z nowego wystroju pokoju z motywami Kubusia Puchatka oraz ośmioletnia Ola ze specjalnego laptopa z programami edukacyjnymi.

Źródło: Amplico Life S.A.

Udostępnij artykuł: