Metrohouse & Partnerzy numerem 1 w rankingu pośredników

Finanse i gospodarka

Sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse & Partnerzy zwyciężyła w VII Rankingu Firm Rynku Nieruchomości opracowanym przez miesięcznik Nieruchomości C.H. Beck. Tym samym spółka powtórzyła sukces sprzed roku.

VII edycja Rankingu Firm Rynku Nieruchomości przygotowana przez miesięcznik Nieruchomości C.H. Beck nie przyniosła zmian na pozycji lidera. Podobnie jak w zeszłym roku w kategorii Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami zwyciężyło sieciowe biuro nieruchomości Metrohouse & Partnerzy.

Spośród firm sklasyfikowanych w rankingu to właśnie z Metrohouse współpracuje największa liczba agentów (676 agentów), w tym pośredników w obrocie nieruchomościami. Kolejne miejsca na podium zajęły firmy WGN Nieruchomości i Północ Nieruchomości.

Pierwsze miejsce w rankingu jest kontynuacją dobrej passy spółki w 2011 r. – Już teraz możemy powiedzieć, że bieżący rok zakończymy najlepszym wynikiem finansowym od początku funkcjonowania spółki. Od początku roku pośredniczyliśmy w sprzedaży nieruchomości o wartości ponad 750 milionów złotych. Rekordowe wyniki będą mieć również nasi doradcy finansowi z Metrofinance. Pośrednictwo kredytowe zaczyna stanowić coraz bardziej istotny element naszych dochodów, mówi Mariusz Kania, prezes zarządu spółki.

Pozycja lidera wśród firm rynku obrotu nieruchomościami ma również inny, równie ważny aspekt. – W pośrednictwie dobra kondycja finansowa spółki jest odzwierciedleniem potencjału reprezentowanego przez współpracujących z biurem agentów. Inwestujemy w agentów, proponujemy im dobre warunki współpracy i traktujemy jak partnerów. Dzięki temu skutecznie obniżamy wskaźnik rotacji i pozyskujemy do współpracy wartościowe osoby, mówi Michał Kosiedowski, wiceprezes zarządu spółki.

Osiągane wyniki, wizerunek na rynku, aktywność i innowacyjność – wszystkie te czynniki wpływają na chęć do działania pod brandem Metrohouse. Oprócz własnych oddziałów spółka do tej pory uruchomiła 28 biur franczyzowych. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi kandydatami na franczyzobiorców.

111126.ranking.550x

Udostępnij artykuł: