Miasto Szczecin nowym klientem PKO Banku Polskiego

Bankowość

Szczecin to kolejna jednostka samorządu terytorialnego w województwie zachodniopomorskim, która będzie obsługiwana przez PKO Bank Polski. Umowa została zawarta na pięć lat.

PKO Bank Polski wygrał przetarg na bankową obsługę budżetu Miasta Szczecin i ponad 190 jego jednostek organizacyjnych oraz prowadzenie obsługi kasowej w urzędzie miasta i jego filiach. Umowa została zawarta na okres od czerwca 2013 roku do maja 2018 roku. Klient będzie korzystał m.in. z iPKO Biznes, rachunków bieżących i pomocniczych, kart przedpłaconych oraz kredytu w rachunku bieżącym do 150 mln zł.

jagiello.zbigniew.04.150xPKO Bank Polski od lat pozostaje ważnym partnerem sektora samorządowego. Nasi klienci mogą liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę. Do tego grona dołącza właśnie Miasto Szczecin, co pozwala nam umocnić pozycję podmiotu zaangażowanego w obsługę finansową jednostek samorządu terytorialnego w województwie zachodniopomorskim – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Obecnie do klientów Banku należą podmioty zależne od Miasta Szczecin: Szczecińskie Centrum Renowacyjne, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Port Lotniczy Szczecin Goleniów, któremu w 2012 roku PKO Bank Polski udzielił kredytu inwestycyjnego w wysokości 51,6 mln zł na 25 lat na sfinansowanie rozbudowy i modernizacji infrastruktury Portu. Bank zaangażowany jest również w finansowanie inwestycji miejskich jak np. budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

Bank prowadzi również obsługę budżetu województwa zachodniopomorskiego, nieprzerwanie od 2003 roku. Ponadto do klientów PKO Banku Polskiego należą:

  • w Kołobrzegu: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska oraz Miejska Energetyka Cieplna
  • w Stargardzie Szczecińskim: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
  • w Koszalinie: Zarząd obiektów Sportowych, Miejskie Zakłady Komunikacji, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: