Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski nowymi zarządzającymi w Skarbiec TFI

Kadry

Do zespołu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych dołączyło dwóch zarządzających - Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski, podała spółka.

Logo Skarbiec TFI
Źródło: Materiały prasowe

Do zespołu Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych dołączyło dwóch zarządzających - Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski, podała spółka.

Do zespołu #Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych dołączyło dwóch zarządzających - Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski #SkarbiecTFI

"Tak jak zapowiadaliśmy, realizujemy strategię wzrostu aktywów i wzmacniania kompetencji w zakresie inwestycji w akcje zagraniczne. Zarówno Michał Cichosz, jak i Tomasz Piotrowski są nam bardzo dobrze znani" - powiedziała prezes Ewa Radkowska-Świętoń, cytowana w komunikacie.

Zarządzający z kilkunastoletnim doświadczeniem

Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski to zarządzający z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w inwestycjach na rynkach zagranicznych. Przed dołączeniem do Skarbca obaj przez ostanie trzy lata zarządzali z sukcesami funduszem Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Przed dołączeniem do Trigon TFI zarządzali natomiast funduszami w Skarbcu, za wyniki których byli nagradzani. Tomek Piotrowski w 2014 otrzymał od Parkietu "Złoty Portfel" za wyniki Skarbiec III filar. Z kolei Michał Cichosz w 2013 Alfę za wyniki Skarbiec Spółek Wzrostowych, wskazano również.

"Wraz z przejściem nowych zarządzających Skarbiec przejął zarządzania portfelem i ryzykiem funduszu Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Obaj zarządzający w dalszym ciągu będą zarządzać portfelem tego funduszu. Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ to fundusz inwestujący w spółki wzrostowe, w szczególności z sektorów tzw. nowej ekonomii, który uzupełni paletę funduszy otwartych Skarbca w tym segmencie" - czytamy dalej.Michał Cichosz i Tomasz Piotrowski wraz z Bartoszem Szymańskim i Pauliną Brandstatter będą odpowiadać za selekcję oraz zarządzanie funduszami Skarbca inwestującymi na rynkach zagranicznych. W ten sposób powstanie jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów w ramach krajowych TFI dedykowany rynkom zagranicznym. Zespół będzie wspólnie zarządzał i odpowiadał za wszystkie fundusze akcyjne z dominującym komponentem zagranicznym oraz wspierał merytorycznie pozostałe fundusze w ramach spektrum akcji światowych, podano także.Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 r.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: