Michał Gajewski prezesem BZ WBK przez kolejną kadencję

Kadry

Rada nadzorcza Banku Zachodniego WBK powołała na nową kadencję zarząd z dotychczasowym prezesem Michałem Gajewskim na czele.

Rada nadzorcza @BankZachodniWBK powołała na nową kadencję zarząd z dotychczasowym prezesem Michałem Gajewskim na czele #BankZachodniWBK #BZWBK

Zarząd BZ WBK został powołany w następującym składzie: Michał Gajewski – prezes, Andrzej Burliga – wiceprezes, Michael McCarthy – wiceprezes, Juan de Porras Aguirre – wiceprezes, Arkadiusz Przybył – wiceprezes, Feliks Szyszkowiak – wiceprezes, Carlos Polaino-Izquierdo – członek zarządu, Maciej Reluga – członek zarządu, Dorota Strojkowska – członek zarządu.

Michał Gajewski z sektorem bankowym związany od 1992 r.

Michał Gajewski został wybrany na stanowiska prezesa BZ WBK poprzedniej kadencji w 2016 roku. Z sektorem bankowym jest związany od 1992 roku. Na początku swojej kariery w latach 1992-2008 pracował w grupie kapitałowej WBK, a następnie BZ WBK zajmując szereg funkcji począwszy od pracy w oddziale banku poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do pozycji członka zarządu BZ WBK, odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję wiceprezesa w Banku BGŻ, zaś w w 2012 rozpoczął pracę w Banku Millennium – początkowo w latach 2012-2015 był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na członka zarządu ds. detalu.

BZ WBK jest 3. co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów (wg danych za 2017 r.). Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Banco Santander S.A. ma 69,34% akcji BZ WBK.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: