Michał Krupiński

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Michał Krupiński
Michał Krupiński, Fot. Pekao SA

Prezes Zarządu Bank Pekao S.A.

Kieruje Bankiem Pekao S.A. od czerwca 2017.

Przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu pełnił wiele funkcji zarządczych w wiodących instytucjach finansowych. Od stycznia 2016 roku do marca 2017 roku był Prezesem Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., największego ubezpieczyciela w Europie środkowo-wschodniej. W tym okresie Grupa PZU zwiększyła swoje udziały rynkowe oraz poszerzyła działalność w sektorze bankowym.

Wcześniej, od 2011 roku, Michał Krupiński był Prezesem Zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowanie na rynkach prywatnych i publicznych oraz doradztwo w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

Michał Krupiński ma również doświadczenie menedżerskie w sektorze publicznym. W latach 2008 – 2011 pełnił funkcję Alternate Executive Director – członka rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Katolickiego w Louvain oraz studiów MBA na Columbia University Graduate School of Business. Studiował także na Harvard University.

W 2012 roku uhonorowany został tytułem Young Global Leader przez Davos World Economic Forum.

Michał Krupiński spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: