Michał Krupiński zostaje w Pekao. Bank ucina spekulacje o odejściu prezesa do KGHM

Z rynku

Bank Pekao zdementował spekulacje dotyczące m.in. rzekomego zamiaru rezygnacji ze stanowiska prezesa Michała Krupińskiego, a w szczególności odejścia do pracy w KGHM International, które opublikował dziś "Puls Biznesu", podał bank.

Bank #Pekao zdementował spekulacje dotyczące rzekomego zamiaru rezygnacji ze stanowiska prezesa Michała Krupińskiego, a w szczególności odejścia do pracy w #KGHM International #MichałKrupiński @BankPekaoSA

„Bank Pekao SA po raz kolejny kategorycznie zaprzecza nieprawdziwym i nierzetelnym informacjom na łamach „Pulsu Biznesu” w dniu 18 maja 2018 r. w artykule „Pensje Pekao w… kominie” autorstwa dziennikarza Eugeniusza Twaroga, a dotyczącym przede wszystkim rzekomego zamiaru odejścia prezesa Michała Krupińskiemu z Banku Pekao S.A. do innego podmiotu, a w szczególności KGHM International” – czytamy w komunikacie banku.

Biuro prasowe Banku Pekao i prezes Michał Krupiński dementowali nieprawdziwe tezy zawarte w pytaniach dziennikarza, mimo to „Puls Biznesu” zdecydował się opublikować powyższy artykuł, podano także.

Bank rozważa podjęcie kroków prawnych

Bank poinformował, że rozważy podjęcie adekwatnych kroków prawnych, w tym zawiadamianie prokuratury i Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie naruszenie przepisów Ustaw o instrumentach finansowych przez dziennikarza i wydawcę powyższego artykułu „Pulsu Biznesu”.

Dzisiejszy „PB” napisał, że pogłoska o odejściu najmłodszego prezesa banku w sektorze finansowym krąży po rynku od dwóch tygodni. Początkowo traktowana była jako plotka, jednak według dziennika wiele wskazuje na to, że Michał Krupiński faktycznie zamierza pożegnać się z bankiem.

„Sam zainteresowany poproszony o oficjalne stanowisko w tej sprawie wysłał SMS-a z krótką wiadomością: ‚fake news’. Identycznie odpowiedziało nam biuro prasowe banku. Informacją o rzekomym odejściu szefa zaskoczonych jest również kilku menedżerów wysokiego szczebla w Pekao. Z drugiej strony uzyskaliśmy potwierdzenie pogłoski w kilku niezależnych, wiarygodnych źródłach. O odejściu prezesa coraz głośniej mówi się też na korytarzach w samym banku” – napisał „PB”.

Według informatorów gazety, Krupiński przygotowuje się do wyjazdu za granicę, prawdopodobnie do Londynu, żeby objąć wysoką posadę w spółce KGHM International. Zaś inne źródło wskazało na USA lub Kanadę, gdzie miałby odpowiadać za KGHM w tych krajach.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: