Michał Michalski nowym prezesem Polenergii

Kadry

Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii, podała spółka. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Michała Michalskiego.

Logo Polenergii
Źródło: Polenergia

Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii, podała spółka. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Michała Michalskiego.

Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii #Polenergia

"23 stycznia 2019 r. do spółki wpłynęła rezygnacja p. Jacka Głowackiego ze stanowiska prezesa zarządu emitenta" - czytamy w komunikacie.Jednocześnie rada nadzorcza powołała Michała Michalskiego na stanowisko prezesa i Iwonę Sierżęgę na stanowisko członka zarządu.Michał Michalski pełnił dotychczas obowiązki członka zarządu Polenergii i był odpowiedzialny za rozwój grupy. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w Grupie Polenergia. Z Grupą Kulczyk Investments związany jest od 18 lat, gdy rozpoczął współpracę jako dyrektor inwestycyjny w ramach działalności private equity Grupy Kulczyk Investments w branży oil&gas, energy.

Iwona Sierżęga pełniła dotychczas obowiązki prezesa i dyrektora generalnego Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, należącej do Grupy Polenergia, z którą związana jest od 20 lat.Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: