Miedź na siedmiotygodniowym maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) utrzymuje swój spadkowy trend pomimo zmienności. Wspólna waluta wzrosła do poziomu 1.3830 w stosunku do dolara podczas porannego tradingu.

Euro (EUR) utrzymuje swój spadkowy trend pomimo zmienności. Wspólna waluta wzrosła do poziomu 1.3830 w stosunku do dolara podczas porannego tradingu.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój spadek w stosunku do jena japońskiego (JPY), kiedy para spadła poniżej poziomu 102.09 przed korektą do poziomu 102.31. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane dotyczące nastrojów konsumentów.

Akcje

Szwajcarskie akcje znajdują się pod presją pchane przez indeks Swiss 20 (SWI), który osiągnął niższe wartości. Indeks śledzi 20 największych szwajcarskich koncernów, takich jak na przykład Nestle czy Credit Suisse, dotykając wczoraj minimum na poziomie 8304 przed korektą do poziomu 8359.

Towary

Miedź (CPR) osiągnęła siedmiotygodniowe maksimum, dotykając poziomu 3.12 centów, ponieważ zwiększony popyt z Chin wpływa na wzrost jej wartości.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło w ciągu tygodnia z poziomu 1326.20 do poziomu 1269.45 przed korektą do wyższego poziomu około 1293.46.

W perspektywie średnioterminowej, złoto może kontynuować swój spadkowy trend, dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na XAUUSD. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: