Miedź zyskuje na wartości

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) jest już dwukrotnie wyższe, po osiągnięciu niskiego poziomu 1.3786 w stosunku do dolara amerykańskiego w tym tygodniu.

Euro (EUR) jest już dwukrotnie wyższe, po osiągnięciu niskiego poziomu 1.3786 w stosunku do dolara amerykańskiego w tym tygodniu.

Wspólna waluta może być testowana przez dzisiejsze publikacje wskaźnika usług PMI dla Francji i Niemiec.

Dolar amerykański (USD) dotknął dwutygodniowego maksimum w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar kontynuuje umocnienie w związku z pozytywnym zaskoczeniem inwestorów dobrymi danymi.

Akcje

Akcje japońskie odbiły się dzisiaj w nocy. Indeks Japan 225 (NKI) śledząc 225 największych japońskich oraz innych azjatyckich firm, osiągnął poziom 14533 odbijając się z poziomu 14368 osiągniętego na początku tego tygodnia.

Towary

Miedź (CPR) zyskuje na wartości od ostatniego tygodnia. Ten metal może mieć wiele zastosowań, dlatego jego cena osiągnęła poziom 3.0412 dolarów amerykańskich odbijając się w zaledwie kilka dni z wartości 2.9660.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój spadek osiągając miesięczne minimum poniżej poziomu 1279 dolarów za uncję. Szlachetny metal spadł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z wysokich poziomów 1392 oraz 1328 dolarów za uncję.

W perspektywie średnioterminowej, złoto może kontynuować swój niedźwiedzi trend i dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na parze XAUUSD.

Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: