„Miesięcznik Finansowy BANK” – lipiec 2019

Wydarzenia

W najnowszym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK” szczególnie polecamy cykl artykułów poświęcony XXIV Rankingowi Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2019 oraz Raportowi Specjalnemu „Bancassurance w bankowości spółdzielczej”. Dużo miejsca poświęcamy relacjom z „Horyzontów Bankowości 2019” oraz z jubileuszowego Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Podsumowujemy także sopocki Europejski Kongres Finansowy.

W najnowszym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK” szczególnie polecamy cykl artykułów poświęcony XXIV Rankingowi Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2019 oraz Raportowi Specjalnemu „Bancassurance w bankowości spółdzielczej”. Dużo miejsca poświęcamy relacjom z „Horyzontów Bankowości 2019” oraz z jubileuszowego Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Podsumowujemy także sopocki Europejski Kongres Finansowy.

@MiesiecznikBANK: lipiec 2019 - już dostępny! #NajblizejBANKowości

Warto przeczytać:„Skutecznie nadrabiamy zaległości”Opinie, obserwacje i plany na rozwój Michała Krupińskiego, prezesa zarządu banku Pekao SA, zwycięzcy w kategorii „Efektywność” Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK.„Bezpieczny ale mało efektywny”Wywiad z prezesem zarządu banku mBank Hipoteczny Piotrem Cyburtem porusza problemy polskiego rynku kredytów hipotecznych, zwłaszcza w kontekście listów zastawnych oraz pomysłów na pozyskanie kapitału na rzecz rozwoju polskich nieruchomości, a także mieszkalnictwa. Piotr Cyburt jest tegorocznym laureatem nagrody „Wizjoner rynku bankowego” „Miesięcznika Finansowego BANK”.  „To człowiek jest najważniejszy, a nie technologia”Opinie Piotra Kwiatkowskiego, prezesa zarządu Credit Agricole Bank Polska SA, niezwykle intersujące z punktu widzenia rozwoju i nowych narzędzi do zachowania bezpieczeństwa informatycznego instytucji finansowej oraz jej klientów. To właśnie za podjęcie nieszablonowych rozwiązań w tej dziedzinie Kapituła Rankingu Banków wyróżniła Piotra Kwiatkowskiego tytułem „Innowator rynku bankowego”.

„Unia nie ma przywódcy” / „Trudno powiedzieć, co to znaczy być Europejczykiem”Ponieważ proces obsadzania stanowisk w UE po eurowyborach nabiera przyśpieszenia polecamy opinie o Wspólnocie autorstwa dr. hab. Marka Migalskiego oraz dr. hab. Pawła Kowala.„PSD2 zmieni sposób logowania się do banku”Unijna dyrektywa PSD2 to wyzwanie dla banków nie tylko z powodu RODO, bowiem wymusza na instytucjach finansowych nowe podejście do polityki bezpieczeństwa, o czym informuje w wywiadzie Marcin Fronczak, menedżer Wydziału Bezpieczeństwa Transakcji Elektronicznych w Departamencie Bezpieczeństwa mBanku.„Większa presja KNF”Przejęcie przez KNF nadzoru instytucjonalnego od NBP w roku 2006 od początku budziło wiele kontrowersji, dlatego warto przeczytać artykuł „Większa presja KNF”, który porusza problemy legislacyjne związane z nowymi kompetencjami KNF w dziedzinie kontroli sektora finansowego.

„Młodzi Polacy coraz wcześniej z bankiem na ty”Bankowcy często narzekają na brak lojalności wobec ich instytucji ze strony pokolenia X,Y,Z, ale warto poznać wyniki badania przygotowanego przez ZBP i Kantar TNS, dotyczące zakładania kont bankowych przez najmłodsze pokolenie Polaków.„Czy sztuczna inteligencja zastąpi prawników”Choć wszyscy deklarują otwartość na cyfrową transformację nie wszyscy w bankach podchodzą do tych tendencji z entuzjazmem – chodzi o tę kategorię pracowników, którą mogą lub już zastępują boty i awatary. Ale czy będzie to możliwe w przypadku prawników można przeczytać w artykule Jerzego Ochockiego.„Niemoralni finansowo” / „W ciągu dekady Polacy potroili swoje zadłużenie”Polacy coraz częściej się zadłużają w bankach, o czym świadczą liczne raporty PAN-u, BIG InfoMonitor, które podsumowujemy w dwóch artykułach zatytułowanych „Niemoralni finansowo” oraz  „W ciągu dekady Polacy potroili swoje zadłużenie”. Ten ostatni jest wynikiem badań Związku Banków Polskich („Monitor bankowy kwiecień 2019).„Bankowość w Chorwacji”Nasi rodacy pokochali wyjazdy do Chorwacji, nie tylko z uwagi na ceny, ale przede wszystkim na sympatię Chorwatów do Polaków. I właśnie z powodu letniej kanikuły polecamy artykuł Macieja Kowala. 

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

„Miesięcznika Finansowego BANK”

 

***

Pełne wydanie pisma jest dostępne w wersji papierowej (za pośrednictwem takich firm, jak: Kolporter, Empik, Kiosk24, Ruch SA, GLM Gajewski, Garmond Press SA) oraz elektronicznej (przez aplikację „BANK Miesięcznik Finansowy”, portal aleBank.pl oraz e-Kiosk).Prenumerata: www.alebank.pl/Prenumeratawww.aleBank.pl/BANK#MiesięcznikBANK#NajbliżejBANKowości
Udostępnij artykuł: