Miesięcznik Finansowy BANK – luty 2019

Aktualności / Wydarzenia

W najnowszym numerze BANKU szczególnie polecamy: PKO Bank Polski: sto lat i co dalej? O znaczeniu PKO BP w sztandarowych inwestycjach okresu międzywojennego oraz planach wspierania rozwoju kraju w XXI stuleciu ze Zbigniewem Jagiełłą, prezesem zarządu PKO Banku Polskiego, rozmawiał Robert Lidke.

Nowy numer - Miesięcznik Finansowy BANK

W najnowszym numerze BANKU szczególnie polecamy: PKO Bank Polski: sto lat i co dalej? O znaczeniu PKO BP w sztandarowych inwestycjach okresu międzywojennego oraz planach wspierania rozwoju kraju w XXI stuleciu ze Zbigniewem Jagiełłą, prezesem zarządu PKO Banku Polskiego, rozmawiał Robert Lidke.

Miesięcznik Finansowy BANK – luty 2019 #NajbliżejBANKowości

„Bez wsparcia ze strony P.K.O. nie udałoby się zrealizować takich projektów, jak budowa portu morskiego w Gdyni czy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Zarówno wtedy, jak i teraz bank ogrywał ważną rolę w gospodarce. Dziś działamy w warunkach silnej konkurencji w sektorze i poza nim – np. ze strony firm technologicznych. Z jednej strony jesteśmy beneficjentami dobrej sytuacji gospodarczej, a z drugiej – nasze codzienne decyzje uwzględniają potrzebę wspierania gospodarki, czego wyrazem jest realizowana przez bank strategia „Wspieramy rozwój Polski i Polaków. (…)”Energia odnawialna to wyzwanie i szansa zrównoważonego rozwojuO obawach Polaków dotyczących wzrostu cen prądu, problemach „zielonej energii” z Arturem Balazsem, byłym ministrem rolnictwa, a dziś jednym z admiratorów wykorzystania energii odnawialnej rozmawiali Stanisław Brzeg-Wieluński i Maciej Mał„Dzisiaj podstawowe wyzwanie cywilizacyjne, w obliczu którego stoimy na obszarach wiejskich to poprawa efektywności energetycznej, jakości powietrza, co wprost przekłada się nie tylko na realizację naszych zobowiązań prawno-międzynarodowych, ale także na jakość życia, stan zdrowia i koszty wytwarzania, gdyż każda gospodarka potrzebuje energii jako motoru dalszego rozwoju. Stąd wzorem lat ubiegłych we wrześniu tego roku spotkamy się w naszym ośrodku w Gródku, by z udziałem zainteresowanych ministrów, unijnych komisarzy, przedstawicieli organizacji i instytucji aktywnych w walce na rzecz poprawy jakości powietrza wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania na rzecz rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych. (....)

Czy czeka nas ostre hamowanie wzrostu gospodarczego?„Jakie są oczekiwania co do wzrostu gospodarczego na świecie w najbliższych latach? Czy gospodarka światowa stoi w obliczu recesji, jak twierdzą niektórzy ekonomiści? (…)” Swoje poglądy na temat makroekonomii prezentuje prof. dr hab. nauk ekonomicznych, prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński.Plany Komisji Europejskiej na 2019 rok„Komisja Europejska ogłosiła niedawno plany działań na kolejny rok. Dokument ten, choć zawierający ze swej natury informacje raczej natury ogólnej, pozwala jednak dostrzec, jakie priorytety będą przyświecały tej instytucji i na czym skupi się w swych pracach. (…)” – Piotr Gałązka, adwokat, ekspert ds. UE, dyrektor Przedstawicielstwa w Brukseli Związku Banków Polskich.

RODO nie stanowi szczególnego problemu dla rynku wierzytelnościO zamianach, które niesie za sobą rozporządzenie o ochronie danych osobowych dla rynku wierzytelności z dr. Tadeuszem Białkiem, dyrektorem Zespołu Prawno-Legislacyjnego Związku Banków Polskich, rozmawiał Karol Materna.Seniora portret finansowy„Seniorzy to grupa coraz częściej i chętniej korzystająca z usług bankowych, o przewidywalnych dochodach i w zdecydowanej większości dość rzetelnie podchodząca do swoich zobowiązań finansowych. Co drugi emeryt regularnie wspomaga finansowo swoje dzieci lub wnuki. To najważniejsze wnioski płynące z kolejnej edycji raportu „InfoSenior” wydanego przez Związek Banków Polskich (…)” – dr Przemysław Barbrich, Paweł Minkina, Związek Banków Polskich.Warto też przeczytać o nowych regulacjach chroniących obywateli przed pazernością firm pożyczkowych oraz cykl artykułów o REIT – czyli inwestowaniu w mieszkania na wynajem, jak również podsumowanie rynku wierzytelności i windykacji. Zapraszamy do lektury!RedakcjaMiesięcznika Finansowego BANK 

***

Pełne wydanie miesięcznika jest dostępne w wersji papierowej (za pośrednictwem takich firm, jak: Kolporter, Empik, Kiosk24, Ruch SA, GLM Gajewski, Garmond Press SA) oraz elektronicznej (przez aplikację „BANK Miesięcznik Finansowy”, portal aleBank.pl oraz e-Kiosk).Prenumerata: www.alebank.pl/prenumeratawww.aleBank.pl/BANK#MiesięcznikBANK#NajbliżejBANKowości 
Udostępnij artykuł: