Mieszkania: lepiej kupić na kredyt niż wynajmować?

Inwestycje / Multimedia / Nieruchomości

Zdaniem Michała Sapoty prezesa HRE Investments w Polsce nadal bardziej opłaca się kupić mieszkanie na kredyt niż je wynajmować.

Michał Sapota, Fot. Heritage Real Estate

Zdaniem Michała Sapoty prezesa HRE Investments w Polsce nadal bardziej opłaca się kupić mieszkanie na kredyt niż je wynajmować.

#MichałSapota: Mam wrażenie, że jest próba wywołania na siłę mody na wynajmowanie mieszkań i przekonywania ludzi, że kupienie mieszkania na 30 – letnią hipotekę jest złym wyborem @HeritagePolska @PZFD_

W opinii Michała Sapoty prezesa HRE Investments w Niemczech i w kilku innych zachodnich krajach popularność wynajmowania mieszkań wynika z wysokich cen rynkowych nieruchomości.Przeciętnych obywateli w Niemczech czy w Szwajcarii nie stać na kupienie na własność mieszkania.

Tymczasem w Polsce czynsz najmu jest bardzo zbliżony do raty kredytowej za porównywalne mieszkania. W tej sytuacji naturalnym wyborem obywatela jest zakup mieszkania na własność.Na argumenty, że posiadanie mieszkania ogranicza mobilność jego właściciela i utrudnia mu podjęcie pracy w innym mieście Michał Sapota stwierdza:

"Rzeczywiście może to nieco utrudniać relokację osoby zmieniającej pracę. Jednak jeśli ktoś ma mieszkanie w Krakowie i decyduje się przyjechać do pracy do Warszawy,  to może szybko i łatwo sprzedać swoje mieszkanie, może je też wynająć, a uzyskany czynsz najmu pokryje ratę kredytową. Jednocześnie taka osoba może wynająć dla siebie mieszkanie w Warszawie - co w efekcie nie będzie dla tej osoby dużym obciążeniem."Prezes HRE Investments stwierdza : "Mam wrażenie, że jest próba wywołania na siłę mody na wynajmowanie mieszkań i przekonywania ludzi, że kupienie mieszkania na 30 – letnią hipotekę jest złym wyborem"
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: