Mieszkania z Funduszu Mieszkań na Wynajem rozchodzą się na pniu

Nieruchomości / Rynek

Inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem
For. Fundusz Mieszkań na Wynajem

Dwa i pół roku temu, zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum Warszawy, Fundusz Mieszkań na Wynajem w swojej pierwszej inwestycji w stolicy na ul. Przy Agorze udostępnił 227 mieszkań „pod klucz”. Zupełnie nowy standard przełożył się na duże zainteresowanie, co potwierdza obecnie aż 97 proc. wynajętych mieszkań w inwestycji.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem na rynku deweloperskim cieszą się #mieszkania, które są wykończone "pod klucz" #deweloperzy

Budynek na ul. Przy Agorze 26, będący własnością Funduszu i jednocześnie jego flagową inwestycją, to 227 mieszkań o metrażu od 31 do ponad 76 mkw. Na parterze budynku znajduje się 12 lokali handlowo-usługowych m.in. piekarnia, sklepy wielobranżowe, apteka, zakład fryzjerski, bank czy optyk.

– Ze względu na swą lokalizację można uznać, iż jest to najlepiej dostępna komunikacyjnie inwestycja Funduszu. Oddanie jej w połowie 2016 roku, to było przede wszystkim rzadko spotykany na polskim rynku standard wykończenia oraz dostęp do infrastruktury, bogatej oferty handlowo-usługowej i rekreacyjnej. Od początku wierzyliśmy w to miejsce i mieliśmy względem niego wysokie oczekiwania, a zarazem bardzo dobre przeczucia. Przy wyborze tej inwestycji kluczowe dla Funduszu okazały się dogodna i komfortowa lokalizacja i bezproblemowa komunikacja – bliskie sąsiedztwo Lasu Bielańskiego, zaledwie 350 metrów od stacji metra Młociny, z której dojazd do centrum zajmuje niecałe 20 minut – opowiada Rafał Malik, dyrektor biura zarządzania najmem Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Czytaj także: Mieszkania na wynajem najlepiej szukać w marcu >>>

Mieszkania wykończone „pod klucz” zyskują na popularności

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem na rynku deweloperskim cieszą się mieszkania, które są wykończone „pod klucz”. Obecnie szacuje się, że jedno na dziesięć mieszkań z rynku pierwotnego jest sprzedawane w tym standardzie. W przypadku sektora mieszkań na wynajem to już swoista norma, w Polsce udostępnia się przede wszystkim lokale wyposażone, minimalizując tym samym dodatkowe nakłady finansowe dla wynajmujących.

– W każdym z mieszkań zapewniamy pełne wyposażenie łazienki i kuchni z odpowiednio dobranym sprzętem AGD. Dzięki temu na osoby poszukujące takich lokali nie trzeba było długo czekać. Obecnie w budynku na ul. Przy Agorze mamy 220 wynajętych mieszkań, 7 natomiast pozostaje w trakcie rewitalizacji – 4 trzypokojowe, 2 dwupokojowe i jedna kawalerka. To bardzo ważny proces, żeby kolejni najemcy mogli wejść do odświeżonych mieszkań, przygotowanych specjalnie dla nich. Stawiamy na kompleksowe podejście do naszych klientów, dlatego w każdej z inwestycji oferujemy 24 godzinny serwis w razie wszelkich awarii. To zapewnia wygodę i pozwala zaoszczędzić czas na poszukiwania fachowców – dodaje Rafał Malik.

Czytaj także: Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania od dewelopera?

Przed rozpoczęciem działalności Funduszu najem na warunkach rynkowych oferowali na ogół inwestorzy indywidualni, którzy nie gwarantowali swoim najemcom takiego poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, jak zapewnia obecnie inwestor instytucjonalny.

– W przypadku inwestycji na Bielanach z reguły najemcy preferują umowy na 24 miesiące i aktualnie aż 50 proc. z nich przedłuża je. Główne zalety najmu instytucjonalnego to równość stron w umowie, gwarancja długoterminowego najmu bez niespodzianek i pewność wysokości czynszu  – informuje Rafał Malik.

Przy Agorze to jedna z 4 inwestycji Funduszu w stolicy. Pozostałe 3 znajdują się odpowiednio – w samym sercu Mokotowa (ul. Samochodowa), na zielonym Żoliborzu (ul. Powązkowska i Ficowskiego) i bliskiej Pradze Południe (ul. Terespolska).

Udostępnij artykuł: