„Mieszkanie dla Młodych”: pieniądze na ten rok skończyły się w dwa dni

Finanse osobiste / Nieruchomości

Do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 12,7 tysięcy wniosków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM), podał BGK. Środki w wysokości ok. 381 mln zł zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni.

stos monet, drewniany domek
Fot. Pixabay.com

Do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 12,7 tysięcy wniosków w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM), podał BGK. Środki w wysokości ok. 381 mln zł zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni.

Do 3 stycznia wpłynęło do #BGK 12,7 tysięcy wniosków w programie #MdM. Ok. 381 mln zł zostało zarezerwowane w ciągu dwóch dni. #mieszkanie #mieszkaniedlamłodych

"W nowym roku do rozdysponowania mieliśmy 381 mln zł. To już ostatnia odsłona programu, dlatego zainteresowanie było ogromne. Do 3 stycznia wpłynęło do nas 12,7 tysięcy wniosków. Środki zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni, ponieważ wnioskodawcy byli dobrze przygotowani i wcześniej skompletowali dokumenty. Pełną obsługą wniosków o dofinansowanie wkładu własnego zajmują się banki kredytujące. To one poinformują swoich klientów, jaki jest status wniosku oraz czy przyznano dofinansowanie" - powiedział zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Przemysław Osuch, cytowany w komunikacie.

Program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, realizowany jest przez BGK we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) oraz instytucjami kredytującymi.Wcześniej BGK informowało, że wnioski będzie można składać od 2 stycznia do 30 września 2018 r.

2,5 mld zł dofinansowania przez cztery lata

Program MdM ruszył w 2014 r. W ciągu czterech lat BGK przyznał na dofinansowania do wkładów własnych kupującym mieszkania łączną kwotę 2,5 mld zł.Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: