Mieszkanie Plus: 201 mieszkań w Dębicy powstaje zgodnie z planem

Inwestycje / Nieruchomości

Trwa budowa osiedla w Dębicy przy ul. Ratuszowej, w które będzie liczyło 201 mieszkań. Do końca lipca 2020 r. zostaną wykonane konstrukcje żelbetowe we wszystkich trzech budynkach.

Osiedle w Dębicy przy ul. Ratuszowej - wizualizacja
Osiedle w Dębicy przy ul. Ratuszowej - wizualizacja / PFR Nieruchomości

Trwa budowa osiedla w Dębicy przy ul. Ratuszowej, w które będzie liczyło 201 mieszkań. Do końca lipca 2020 r. zostaną wykonane konstrukcje żelbetowe we wszystkich trzech budynkach.

PFRNieruchomości: Największym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych #MieszkaniePlus #Nieruchomości #Dębica @PFR_N

Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i pochłonęła już ponad 3 tys. m3 betonu oraz 160 ton stali zbrojeniowej.

Osiedle realizowane przez PFR Nieruchomości S.A. powstaje w ramach rządowego programu mieszkaniowego.

Trzy trzypiętrowe budynki

Prace budowlane, za które odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski, ruszyły jesienią 2019 roku. Inwestycja obejmuje trzy trzypiętrowe budynki.  W najbardziej zaawansowanym trwa już betonowanie stropu pierwszego piętra oraz prace żelbetowe na piętrze drugim.

W kolejnych budynkach  betonowane są stropy pierwszego piętra. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Działka od miasta

Niespełna 1,5 hektarowa działka, na której trwa budowa, to teren wniesiony przez Urząd Miejski w Dębicy. Atrakcyjna lokalizacja przy ul. Ratuszowej ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła i przedszkole.

Z kolei w promieniu 700 metrów od realizowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także park miejski, aquapark, dworzec autobusowy i  stacja kolejowa.

Projekt EMA Studio

Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi.

Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania.

Dwuetapowy nabór lokatorów

W Dębicy, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie  składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd.

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG InfoMonitorze.

Wynajem z opcją do własności

Zainteresowanie mieszkaniami w Dębicy jest bardzo duże. Wiosną ubiegłego roku spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców miasta. Ich wynik wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych.

Odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji strukturze mieszkań. Mieszkańcy Dębicy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią  alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: