Mieszkanie Plus: 64 mieszkania na wynajem powstaną w Nidzicy, samorząd udostępnił teren

Inwestycje / Nieruchomości

Trwa projektowanie 64 mieszkań przy ul. Sportowej w Nidzicy. Inwestycja będzie realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Mieszkania powstaną we współpracy z samorządem, który wskazał teren inwestycji. Zakładanym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest początek 2022 roku.

Nidzica, budynek, ulice, wizualizacja
Wizualizacja inwestycji Mieszkanie Plus przy ul. Sportowej w Nidzicy. Źródło: PFR Nieruchomości, Czora&Czora

Trwa projektowanie 64 mieszkań przy ul. Sportowej w Nidzicy. Inwestycja będzie realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Mieszkania powstaną we współpracy z samorządem, który wskazał teren inwestycji. Zakładanym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest początek 2022 roku.

Przy ulicy Sportowej w Nidzicy powstanie czterokondygnacyjny budynek z 64 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach od 39 do 71 mkw.

Wszystkie lokale będą przekazywane najemcom wykończone w standardzie podstawowym, czyli z pomalowanymi ścianami, panelami na podłogach, białym montażem oraz glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych.

Główne zalety jego lokalizacji to sąsiedztwo centrum miasta oraz dogodne połączenia komunikacyjne

Poza budynkiem mieszkalnym, inwestycja obejmie budowę parkingu dla mieszkańców oraz placu zabaw.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Radomiu: powstały 124 mieszkania, nabór wniosków już od 12 maja

Blisko centrum miasta, atrakcyjna forma budynku

Za opracowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna Czora&Czora.

‒ Budynek zlokalizowany będzie przy wjeździe do centrum Nidzicy. Główne zalety jego lokalizacji to sąsiedztwo centrum miasta oraz dogodne połączenia komunikacyjne. Optymalnie wykorzystuje zalety działki, korzystając z istniejącej infrastruktury komunikacyjnej i technicznej.

Nowoczesna architektura zapewni najlepsze warunki do mieszkania oraz budowania relacji międzyludzkich, jak również stworzy atrakcyjne przestrzenie publiczne wokół budynku. Prosta i atrakcyjna estetyka budynku zapewni rozpoznawalność miejsca, jak również atrakcyjność formy budynku przy rozsądnym budżecie inwestycyjnym, sprzyjając utożsamianiu się mieszkańców z miejscem zamieszkania.

Nidzica jest pierwszą lokalizacją na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

Mieszkania o zróżnicowanej strukturze i wielkości posiadać będą optymalne warunki nasłonecznienia i doświetlenia poszczególnych pomieszczeń. Mieszkania zlokalizowane na parterze budynku będą posiadały ogródki przydomowepodkreśla architekt Aleksander Czora.

Czytaj także: Prelegenci o programie XVII Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych

Pierwsza inwestycja PFR Nieruchomości w Warmińsko-Mazurskiem

Nidzica jest pierwszą lokalizacją na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w której będzie realizowana inwestycja w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

PFR Nieruchomości S.A. zaoferowała już najemcom ponad tysiąc mieszkań m.in. w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu czy Kępicach. Kolejne niemal 2,5 tysiąca znajduje się w budowie w takich lokalizacjach jak Katowice, Kraków, Łowicz, Zamość czy Radom.

Poza mieszkaniami w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, spółka posiada w największych polskich miastach blisko 2 tysiące mieszkań Funduszu Mieszkań na Wynajem, co czyni z niej lidera na rynku najmu instytucjonalnego w Polsce.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: