Mieszkanie Plus: do 2019 roku ruszy budowa 100 tys. lokali

Nieruchomości

Plan rządu zakłada uruchomienie budowy 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus do przyszłego roku, poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Fot. Pixabay.com

Plan rządu zakłada uruchomienie budowy 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus do przyszłego roku, poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Jerzy #Kwieciński: mamy taki plan, żeby do przyszłego roku uruchomić budowę 100 tys. mieszkań #MieszkaniePlus

- Mamy taki plan, żeby do przyszłego roku uruchomić budowę 100 tys. mieszkań. W tej chwili mamy rozpoczętą budowę niecałych 2 tys. mieszkań w ramach tego programu, w przygotowaniu jest 15 tys. kolejnych mieszkań - powiedział Kwieciński w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia.Lokalizacje nie są wyznaczone, ponieważ będą one zależały od partnerów i popytu, podkreślił.

Udział samorządów i sektora prywatnego

- To nie państwo samo będzie budowało, będziemy budowali z samorządami i z sektorem prywatnym. Chodzi o to, aby rozruszać samą machinę, żeby ona już później pracowała sama. Państwo może w tym pomóc w segmencie mieszkań przeznaczonych na wynajem dla ludzi biedniejszych, dla ludzi młodych, startujących na rynku pracy - dodał minister.Obecnie należy przygotować otoczenie prawne, instytucje, nawiązać dobrą współpracę z samorządami, podsumował.

Więcej mieszkań dostępnych dla mniej zamożnych obywateli

Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa. Aby zrealizować ten cel został powołany Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN), który będzie pełnił funkcję "banku ziemi". KZN będzie gromadził nieruchomości należące do państwa i zarządzał nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe, wyjaśnił resort w komunikacie.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: