Mieszkanie Plus: gigantyczne zainteresowanie programem w Radomiu

Nieruchomości / Rynek

W ciągu miesiąca wypełniono 2403 ankiety, a to oznacza 20 zainteresowanych na jedno mieszkanie. Przy ul. Tytoniowej w Radomiu powstaną 124 mieszkania. Budowa radomskiego Mieszkania Plus ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Budowa bloku mieszkalnego
Fot. stock.adobe.com/Jonathan Stutz

W ciągu miesiąca wypełniono 2403 ankiety, a to oznacza 20 zainteresowanych na jedno mieszkanie. Przy ul. Tytoniowej w Radomiu powstaną 124 mieszkania. Budowa radomskiego Mieszkania Plus ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Budowa radomskiego Mieszkania Plus ma ruszyć jeszcze w tym roku #MieszkaniePlus #Radom

Ankieta dla osób zainteresowanych inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu ruszyła 24 września 2019 roku. Ankietowani odpowiadali na ponad 20 pytań – zarówno tych dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu, jak i obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej.Przeważająca większość ankietowanych, bo blisko 75 procent, to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście, co deklaruje ponad 80 procent respondentów. Aż 80 procent to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Niemal połowa dzieli mieszkanie z rodziną lub rodzicami, a 38 procent wynajmuje je na rynku komercyjnym.Czytaj także: Mieszkanie Plus: na warszawskiej Białołęce może powstać ok. 1,1 tys. lokali >>>

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe

Jeżeli chodzi o preferencje dotyczące struktury i standardu mieszkania, to największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – 43 procent, z kolei dwa pokoje wybrałoby 35 procent ankietowanych. Najwięcej osób – niemal 65 procent - wybrałoby mieszkanie wykończone w standardzie podstawowym.- Nasza ankieta pokazuje skalę potrzeb mieszkaniowych w tym drugim co do wielkości mieście na Mazowszu. Udowadnia też konieczność realizacji naszej inwestycji, która uzupełni lokalny rynek mieszkaniowy. Przy ulicy Tytoniowej na działce wskazanej przez radomski samorząd powstaną mieszkania, dzięki którym osoby bez zdolności kredytowej, czekający na usamodzielnienie się młodzi ludzie i poszukujące stabilizacji rodziny będą mogły spełnić marzenie o mieszkaniu, które da im poczucie bezpieczeństwa i pozwoli planować przyszłość – stwierdził prezes zarządu PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.Czytaj także: Mieszkanie Plus w Radomiu: rusza ankieta dla zainteresowanych programem >>>

Za projekt radomskiego Mieszkania Plus odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Przy ulicy Tytoniowej powstaną dwa 7-kondygnacyje budynki ze 124 mieszkaniami, których średnia powierzchnia wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród  powstających lokali będą zarówno kawalerki,  jak i mieszkania 4-pokojowe.

Trwa wybór generalnego wykonawcy inwestycji

Finansująca budowę spółka PFR Nieruchomości jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy inwestycji i oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę.Mieszkanie Plus na Mazowszu to ponad 40 analizowanych lokalizacji o potencjale 27 tys. mieszkań. Pod koniec września ruszyła budowa 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej.  Z kolei Mieszkanie Plus w samej Warszawie to m.in. osiedle przy ul. Ratuszowej, którego projekt zostanie wyłoniony w trwającym konkursie urbanistyczno-architektonicznym, a także  jedna z największych inwestycji w ramach  programu – osiedle Nowe Jeziorki, które pomieści blisko 3 tys. mieszkań w południowej części stołecznego Ursynowa.28 października PFR Nieruchomości poinformowała o zakupie działki u zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej. Wstępna koncepcja przewiduje powstanie tam 12 budynków mieszkalnych oraz jednego budynku usługowego. Planuje się, że osiedle pomieści ponad 1 tys. mieszkań, a jego budowa rozpocznie się w II Q 2022 roku.

Projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.
Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: