Mieszkanie Plus: kto zaprojektuje 1100 mieszkań na wrocławskim Zakrzowie?

Inwestycje / Nieruchomości

Sześć pracowni – 22ARCHITEKCI, ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska, Artchitecture, B2 Studio, BE DDJM Architekci i Kuryłowicz & Associates – walczy o główne nagrody w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości S.A. Laureatów konkursu poznamy już 30 kwietnia.

Wrocław, ul. Zatorska
Wrocław, ul. Zatorska. Fot. PFR Nieruchomości

Sześć pracowni – 22ARCHITEKCI, ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska, Artchitecture, B2 Studio, BE DDJM Architekci i Kuryłowicz & Associates – walczy o główne nagrody w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości S.A. Laureatów konkursu poznamy już 30 kwietnia.

#Zakrzów to dynamicznie rozwijający się rejon miasta, który ma już dobrze rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną i społeczną #MieszkaniePlus #MieszkaniaNaWynajem #Wrocław @PFR_N

Pracownie, które przeszły do drugiego etapu konkursu,  17 kwietnia złożyły swoje projekty – teraz ocenia je sąd konkursowy.

Na czele składu sędziowskiego stoi Dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach, prof. WSPA.

Złożone projekty oceniają także przedstawiciele Urzędu Miasta we Wrocławiu, członkowie wrocławskiego oddziału SARP, eksperci Polskiego Holdingu Nieruchomości i spółki PFR Nieruchomości.

Pula nagród w konkursie wynosi 245 tys. złotych, ponadto laureat głównej nagrody otrzyma zaproszenie do negocjacji dotyczących wykonania dokumentacji projektowej wrocławskiego osiedla.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Minimum 1102 mieszkania

Zgodnie z założeniami na terenie przy ul. Zatorskiej, zakupionym od Polskiego Holdingu Nieruchomości, powstanie zabudowa o zróżnicowanej wysokości (od 4 do 5 kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej) z minimum 1102 mieszkaniami i usługami na parterach budynków.

Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 648 miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz 641 miejsc naziemnych. Na terenie osiedla przewidziany jest plac zabaw dla dzieci oraz tereny zielone.

Inwestycja zlokalizowana jest w Zakrzowie, czyli w północno-wschodniej części Wrocławia, przy trasie wylotowej w kierunku Warszawy. Jest to dynamicznie rozwijający się rejon miasta, który ma już dobrze rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną i społeczną.

W promieniu kilometra od planowanego osiedla znajdują się sklepy, apteka, poczta, przychodnia, przedszkole i szkoła podstawowa.

Powstaje też osiedle przy ul. Kolejowej

Osiedle przy ul. Zatorskiej to nie jedyna inwestycja realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości we Wrocławiu.

W trakcie projektowania jest także osiedle przy ul. Kolejowej. Odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji krakowska pracownia B2 Studio planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę już w 3 kwartale tego roku.

Inwestycje PFR Nieruchomości na Dolnym Śląsku to osiedla mieszkaniowe zarówno w dużych miastach takich jak Wrocław, poprzez miasta średniej wielkości jak Wałbrzych, a także mniejsze gminy jak Oława czy Zgorzelec. 

Mieszkanie Plus alternatywą dla zakupu

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią  alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: