Mieszkanie Plus: na warszawskiej Białołęce może powstać ok. 1,1 tys. lokali

Nieruchomości / Rynek

Na warszawskiej Białołęce przy ul. Modlińskiej może powstać ok. 1,1 tys. Mieszkań Plus. PFR Nieruchomości S.A. zakupiło grunt od Polfy Tarchomin S.A. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to II Q2022 roku.

Budowa bloku mieszkalnego
Fot. stock.adobe.com/ALDECAstudio

Na warszawskiej Białołęce przy ul. Modlińskiej może powstać ok. 1,1 tys. Mieszkań Plus. PFR Nieruchomości S.A. zakupiło grunt od Polfy Tarchomin S.A. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to II Q2022 roku.

Na warszawskiej Białołęce może powstać ok. 1,1 tys. Mieszkań Plus. #PFR Nieruchomości zakupiło grunt od Polfy Tarchomin #MieszkaniePlus

Obszar, zakupiony przez PFR Nieruchomości to działka przy zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej, o powierzchni niespełna 8 h. Wstępna koncepcja przewiduje powstanie 12 budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jeden budynek usługowy. Planuje się, że osiedle pomieści 1097 mieszkań. Dominującym typem mieszkań mają być 2- i 3-pokojowe. Planuje się, że budowa rozpocznie się w II Q 2022 roku, jednak jest to uzależnione od wyników analiz urbanistycznych zleconych przez stołeczny ratusz.- Dziś zaznaczamy następny punkt na mapie rządowego programu Mieszkanie Plus - kolejny w stolicy naszego kraju. Do projektowanego warszawskiego osiedla Nowe Jeziorki dodajemy atrakcyjną lokalizację po prawej stronie Wisły. Mieszkanie Plus to potrzebny program. Przykładowo w Radomiu, gdzie mają powstać 124 mieszkania chętnych na zamieszkanie w nich jest już 2,4 tys. osób. Dlatego nie zwalniamy tempa i na koniec tego roku na różnych etapach realizacji będziemy mieć przeszło 100 tys. mieszkań – powiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Do kogo skierowany jest program Mieszkanie Plus?

Rządowy program Mieszkanie Plus jest skierowany do osób, których nie stać na zakup mieszkania na rynku komercyjnym, jednak ich dochody są zbyt wysokie, aby mogli się oni ubiegać o mieszkanie komunalne.- Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Pokazują to choćby dane Głównego Urzędu Statystycznego - od 2016 roku przybyło tu blisko 8 tys. mieszkań, z czego połowa została oddana w 2018 roku. Oczywiście mieszkania te dostarczyli deweloperzy, zatem jestem przekonany, że inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus będzie doskonałym uzupełnieniem oferty rynkowej w tej dzielnicy – podkreślił prezes PFR Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz. Czytaj także: Mieszkanie Plus w Warszawie: kto zaprojektuje osiedle na Nowej Pradze?

Grunt, na którym powstanie warszawskie osiedle został zakupiony od Polfy Tarchomin S.A.- Środki uzyskane ze sprzedaży gruntu przeznaczamy na inwestycje i dalszą transformację TZF Polfa, dążąc do tego, by stała się ona jednym z najnowocześniejszych producentów farmaceutyków w Polsce. To, że przestrzeń, którą kiedyś zajmowały hotele dla pracowników oraz sklepy przyczyni się do rozwoju ważnego programu mieszkaniowego jest dodatkowym powodem satysfakcji – dodał prezes Polfy Tarchomin S.A. Jarosław Król.

Mieszkanie Plus na Mazowszu to ponad 40 analizowanych lokalizacji 

Mieszkanie Plus na Mazowszu to ponad 40 analizowanych lokalizacji o potencjale 27 tys. mieszkań. Pod koniec ubiegłego miesiąca wbiliśmy łopatę pod 138-lokalowe osiedle w Mińsku Mazowieckim, przy ul. Klonowej. Jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć inwestycję w Radomiu, przy ul. Tytoniowej na 124 mieszkania.W Warszawie ma powstać jedna z największych inwestycji planowanych w ramach rządowego programu – osiedle Nowe Jeziorki, które pomieści blisko 3 tys. rodzin. Obecnie trwa projektowanie tego osiedla.

Trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.
Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: