Mieszkanie Plus: PFR Nieruchomości kupił działkę we Wrocławiu, powstanie nowe osiedle

Nieruchomości / Rynek

PFR Nieruchomości S.A. kupił od spółki z udziałem Skarbu Państwa, Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., działkę we Wrocławiu, na której może powstać osiedle na ponad 1 tys. Mieszkań Plus. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt tego osiedla. Rozpoczęcie budowy jest planowane na IV kwartał 2020 roku.

Panorama Wrocławia
Fot. stock.adobe.com/mbanaszk

PFR Nieruchomości S.A. kupił od spółki z udziałem Skarbu Państwa, Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., działkę we Wrocławiu, na której może powstać osiedle na ponad 1 tys. Mieszkań Plus. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt tego osiedla. Rozpoczęcie budowy jest planowane na IV kwartał 2020 roku.

Rozpoczęcie budowy jest planowane na IV kwartał 2020 roku. #MieszkaniePlus #PFRNieruchomości #Wrocław

Powierzchnia gruntu wynosi ponad 12 ha.  Jest on objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje na tym obszarze zabudowę wielorodzinną.- Grunt, który kupiliśmy od PHN znajduje się we wrocławskiej dzielnicy Zakrzów. Jest to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Wrocławia, ma już nieźle rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną i społeczną. Niedaleko od planowanego osiedla są przedszkole, szkoły oraz sklepy. Komunikacją miejską można dojechać do śródmieścia w ciągu 30 minut. Chcielibyśmy, aby nasza inwestycja przyczyniła się do rozwoju tej części Wrocławia – mówi Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości S.A.Czytaj także: Mieszkanie Plus we Wrocławiu: jest umowa z projektantami nowego osiedla >>>

Spółki Skarbu Państwa są jednym z partnerów, którzy mogą wskazywać grunty pod budowę mieszkań w programie Mieszkanie Plus. Obecnie PFR Nieruchomości analizuje kilkadziesiąt takich działek, będących własnością spółek SP. Zostały one wskazane m.in. przez PKP, Pocztę Polską, czy PHN.- Jesteśmy aktywni na rynku nieruchomości w jego różnych segmentach. Przy realizacji naszych przedsięwzięć współpracujemy zarówno z podmiotami międzynarodowymi, spółkami prywatnymi oraz podmiotami Skarbu Państwa. Stolica Dolnego Śląska jest atrakcyjnym rynkiem, na którym planujemy naszą dalszą aktywność – wskazał Marcin Mazurek, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.Czytaj także: Mieszkanie Plus: realizacja programu przyspieszy?

W całym województwie dolnośląskim PFRN analizuje ponad 30 lokalizacji

W całym województwie dolnośląskim PFRN analizuje ponad 30 lokalizacji, w których może powstać blisko 10 tys. mieszkań. Do najbardziej zaawansowanych projektów należą trzy wrocławskie osiedla – przy ul. Hermanowskiej, Białowieskiej oraz Kolejowej, gdzie rozstrzygnięto już konkursy architektoniczne. W przypadku tej ostatniej lokalizacji niedawno została podpisana umowa z architektami na opracowanie dokumentacji projektowej. Zaawansowane są także projekty m.in. w Jedlinie Zdrój, Oławie czy Zgorzelcu.Z kolei w Wałbrzychu do 192 Mieszkań Plus wprowadzają się pierwsi najemcy. Inwestycja została także objęta programem Mieszkanie na Start i najemcy mogą już składać wnioski do urzędu gminy o dopłaty do czynszów.W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór najemców.
Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: