Mieszkanie Plus: w Gdyni w ramach programu powstanie nowa dzielnica

Nieruchomości

Prace budowlane w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus idą w Gdyni pełną parą. Pierwszy z budynków nowo powstającego osiedla osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Z tej okazji 18 stycznia 2018 roku zawieszono na szczycie budynku tradycyjną wiechę.

Fot. Pixabay.com

Prace budowlane w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus idą w Gdyni pełną parą. Pierwszy z budynków nowo powstającego osiedla osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Z tej okazji 18 stycznia 2018 roku zawieszono na szczycie budynku tradycyjną wiechę.

#BGKN: łącznie w budowie znajduje się około 1,7 tysiąca mieszkań, a około 15 tysięcy jest w przygotowaniu #MieszkaniePlus #mieszkania

Budowę 172 nowoczesnych mieszkań na wynajem zainaugurował w Gdyni premier Mateusz Morawiecki w lipcu 2017 roku. Na około 1,5 hektarowej działce położonej w południowej części dzielnicy Wielki Kack powstaje sześć czterokondygnacyjnych bloków i 224 miejsca postojowe.– Blisko pół roku temu, kiedy premier Mateusz Morawiecki wbił pierwszą łopatę pod powstające tu osiedle, podkreślał, że program budowy dostępnych cenowo mieszkań na wynajem jest priorytetem polskiego rządu – stwierdził Witold Słowik, wiceminister inwestycji i rozwoju. – Szybkie tempo prowadzonych tu prac napawa optymizmem. Realizacja programu Mieszkanie Plus to krok w kierunku podniesienia standardu życia i wyrównania szans wielu polskich rodzin. Dlatego ten projekt traktujemy ze szczególną uwagą.

Prace idą pełną parą

Na obecnym etapie ruszają prace instalacyjne w pierwszym z budynków, po których rozpocznie się krycie dachu oraz wykańczanie elewacji. Równolegle prowadzone są działania związane z zamykaniem stanów surowych pozostałych pięciu budynków. Trwają również prace nad sporządzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Kaczych Buków. Docelowo ma tam powstać dzielnica mieszkaniowa i pełna infrastruktura społeczna.–  Program Mieszkanie Plus to bardzo ważny projekt dla Gdyni. Jesteśmy świadkami powstawania zupełnie nowej dzielnicy i jako samorząd chcemy zadbać o stworzenie nowoczesnego, przyjaznego dla rodzin miejsca do życia – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Chcemy wspierać wszystkie sektory budownictwa i cieszymy się, że ten projekt rozwija się w naszym mieście. Tempo prac jest imponujące. Będzie to inwestycja, która w najbliższym czasie dostarczy jeden z pierwszych zasobów w ramach tego programu. Przed nami kolejne realizacje, pod które już dzisiaj przygotowywane są tereny w naszym mieście.

Budowę mieszkań finansuje fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus. Celem spółki jest wzmacnianie potencjału ogólnopolskiego rynku mieszkaniowego poprzez realizację inwestycji o istotnym znaczeniu dla lokalnych społeczności.– Chcemy przyczynić się do zwiększenia się podaży mieszkań na krajowym rynku – przekonywał Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Dziś ponad milion polskich rodzin nie ma szans na wynajem lub kupno własnego mieszkania, a wiele z nich mieszka w lokalach o niskim lub skrajnie niskim standardzie. Finansując budowę wysokiej jakości budynków – takich jak w Gdyni – przywracamy rodzinom godne warunki do życia.BGK Nieruchomości realizuje inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu, Kępnie i Katowicach. Łącznie w budowie znajduje się około 1,7 tysiąca mieszkań, a około 15 tysięcy jest w przygotowaniu.

Źródło: Informacja prasowa BGK Nieruchomości

Udostępnij artykuł: