Mieszkanie Plus w Jarocinie: najemcy z umowami do 2041 roku już się wprowadzają

Inwestycje / Nieruchomości

Rodziny wprowadzające się do nowo wybudowanych mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie mogą je wynajmować aż przez 21 lat czyli do 2041 roku. Co więcej, po upływie tego czasu dotychczasowemu najemcy będzie przysługiwać prawo przedłużenia umowy najmu na czas nieokreślony.

Program Mieszkanie Plus: osiedle przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie.
Program Mieszkanie Plus: osiedle przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Źródło: PFR Nieruchomości.

Rodziny wprowadzające się do nowo wybudowanych mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie mogą je wynajmować aż przez 21 lat czyli do 2041 roku. Co więcej, po upływie tego czasu dotychczasowemu najemcy będzie przysługiwać prawo przedłużenia umowy najmu na czas nieokreślony.

#MieszkaniePlus: Łącznie, na terenie całej gminy #Jarocin, powstało 366 mieszkań z atrakcyjnym czynszem i bezpieczną umową najmu długoterminowego #MieszkaniaNaWynajem #Nieruchomości @PFR_N

108 rodzin wprowadza się na osiedle przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Trwa zawieranie umów najmu i zasiedlanie nowo wybudowanych mieszkań.

Osiedle zostało zrealizowane przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we współpracy ze spółką PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Inwestycja przy ul. Siedlemińskiej, oddana w czerwcu 2020 roku, to czwarty i ostatni etap przedsięwzięcia zakładającego budowę dostępnych cenowo lokali na wynajem.

Łącznie, na terenie całej gminy Jarocin, powstało 366 mieszkań z atrakcyjnym czynszem i bezpieczną umową najmu długoterminowego.

Czytaj także: PFR Nieruchomości: 108 mieszkań w Świdniku bez poślizgu, będą gotowe w 2021 r.

To dla nas „skok wzwyż” ‒ uważają najemcy

Docelowo w nowych lokalach zamieszkają 303 osoby, w tym ponad setka dzieci. Świeżo upieczeni najemcy to głównie rodziny, o które w pierwszej kolejności chciał zadbać Jarociński TBS. Sytuacja mieszkaniowa wielu z nich radykalnie się poprawi.

‒ Warunki, w których mieszkamy są straszne. Wynajmujemy mniejsze mieszkanie w starej zabudowie ‒ dwa pokoje z kuchnią. Strasznie zagrzybione mieszkanie. Dlatego nowe będzie to będzie dla nas skok wzwyż.

Teraz wynajmujemy mieszkanie o powierzchni 43 metrów kwadratowych, mieszkamy w nim w pięć osób, ja z mężem i z trójką dzieci. Jestem żywym dowodem tego, że ten program działa i pomagają ludziomprzekonuje Honorata Bestra, najemczyni jednego z mieszkań.

‒ Wcześniej mieszkaliśmy trochę u rodziców, trochę wynajmowaliśmy. Gdy pojawiła się okazja skorzystaliśmy, złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy mieszkaniemówi Maciej Gorzelańczyk, który w nowym „M” zamieszka z żoną i dwójką dzieci.

‒ Mieszkaliśmy kątem u moich rodziców, żeby sobie pieniędzy zaoszczędzić na urządzenie nowego mieszkania. Już każdy ma marzenia, co będzie stało w pokoju – biurka wybieramy, szafki, regały.

To mieszkanie to spełnienie marzeń. Zawsze marzyłam o swoim domku, ale na tym etapie życia wydaje mi się, że to jest zupełnie wystarczające. Takie mieszkanie dostać to jest naprawdę szczyt marzeń – podkreśla Marzena Bachara Mielcarek, mama trójki dzieci.

Czytaj także: Nowy Nikiszowiec: nabór najemców przesunięty ze względu na COVID-19

Ponad tysiąc chętnych na 108 mieszkań

Nowe mieszkania przy ulicy Siedlemińskiej to 108 lokali w trzykondygnacyjnych budynkach. Przyszli najemcy mieli do dyspozycji mieszkania trzypokojowe (55 mkw.) oraz dwupokojowe (35 mkw.).

Mieszkania są wykończone w standardzie „pod klucz”, na wszystkie oferowane mieszkania było ponad tysiąc chętnych.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią  alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt.

Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: