Mieszkanie Plus w Krakowie: niemal 600 wniosków w godzinę, nabór potrwa do 20 czerwca 2021 r.

Inwestycje / Nieruchomości

Nabór do 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej ruszył 31 maja, punktualnie o godz. 12.00. Po godzinie od jego startu wpłynęło już 595 wniosków . Osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wnioski można składać do 20 czerwca za pośrednictwem strony internetowej www.krakow.mdr.pl

Nieruchomości, Kraków, budowa 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej.
Kraków, budowa 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. Źródło: PFR Nieruchomości

Nabór do 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej ruszył 31 maja, punktualnie o godz. 12.00. Po godzinie od jego startu wpłynęło już 595 wniosków . Osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Wnioski można składać do 20 czerwca za pośrednictwem strony internetowej www.krakow.mdr.pl

Osiedle powstające przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej  w Krakowie to osiem bloków mieszczących 481 mieszkań. Każdy z budynków posiada cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdują się zamknięte garaże i komórki lokatorskie.

Wysokość dopłaty dla czteroosobowej rodziny może wynieść 530 zł miesięcznie, co pozwoli zmniejszyć opłatę czynszową do ok. 21 zł/mkw.

Krakowska inwestycja spółki PFR Nieruchomości to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego wśród powstających mieszkań dominują dwu i trzypokojowe, które stanowią ponad 90% wszystkich lokali.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Łowiczu: 96 mieszkań dla najemców, wnioski online od 7 czerwca 2021 roku

Dopłaty do czynszu

Średnia stawka czynszu oferowanych mieszkań będzie wynosiła 28,85 zł./mkw. Inwestycja przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej zostanie objęta dopłatami do czynszów w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Jest to możliwe dzięki włączeniu się krakowskiego samorządu w proces naboru przyszłych najemców mieszkań. Szacuje się, że wysokość dopłaty dla czteroosobowej rodziny może wynieść nawet 530 złotych miesięcznie, co pozwoli zmniejszyć opłatę czynszową do ok. 21 zł/mkw.

Nabór do mieszkań potrwa do 20 czerwca 2021 roku. W tym czasie wszyscy zainteresowani zamieszkaniem na osiedlu powstającym przy ulicy Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie będą mogli złożyć wniosek.

Każdy wnioskujący będzie musiał także w ciągu 60 dni od daty złożenia wniosku dostarczyć niezbędne dokumenty, które potwierdzą deklarowane w nim informacje np. oświadczenie o rozliczaniu się z podatku dochodowego na terenie Krakowa czy oświadczenie o posiadaniu książeczki mieszkaniowej wydanej przed 23 października 1990 r.

Samorządowe kryteria pierwszeństwa

Kryteria pierwszeństwa obowiązujące w naborze do mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej ustaliła Rada Miasta Krakowa przyjmując uchwałę w tej sprawie.

Liczba punktów przyznana wnioskującemu będzie zależała od stopnia, w jakim spełnia przyjęte przez samorząd kryteria

Na dodatkowe punkty będą mogły liczyć mi.in. rodziny z dziećmi, młodzi, którzy nie ukończyli 35. roku życia, absolwenci wyższych uczelni, rozliczający się z podatku dochodowego w Krakowie, osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych. Liczba punktów przyznana wnioskującemu będzie zależała od stopnia, w jakim spełnia przyjęte przez samorząd kryteria.

PFR Nieruchomości zweryfikuje zdolność czynszową

Za drugą część naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości S.A. Polega ona na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej, czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG InfoMonitor.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.krakow.mdr.pl

www.mplus.pl

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: