Mieszkanie Plus w Radomiu: rusza ankieta dla zainteresowanych programem

Nieruchomości / Rynek

Od 24 września wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus mogą wypełnić ankietę opublikowaną na stronie www.nieruchomosci.pfr.pl. Do dyspozycji przyszłych najemców będą 124 mieszkania o średniej powierzchni 50 mkw. Prace budowlane ruszą jesienią 2019 roku, a nie (jak wcześniej zakładano) na początku 2020 roku.

Ceny nieruchomości Fot. stock.adobe.com/kitsune

Od 24 września wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus mogą wypełnić ankietę opublikowaną na stronie www.nieruchomosci.pfr.pl. Do dyspozycji przyszłych najemców będą 124 mieszkania o średniej powierzchni 50 mkw. Prace budowlane ruszą jesienią 2019 roku, a nie (jak wcześniej zakładano) na początku 2020 roku.

Do dyspozycji przyszłych najemców będą 124 mieszkania o średniej powierzchni 50 mkw #MieszkaniePlus #Radom @Grupa_PFR

Celem uruchomionej ankiety jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej spółki PFR Nieruchomości.Link do ankiety: https://bit.ly/2lXo7Ee

Budowa Mieszkań Plus w Radomiu ma ruszyć jesienią

- Jeszcze jesienią tego roku planujemy rozpocząć budowę Mieszkań Plus w Radomiu. To jedna z pierwszych inwestycji, która ruszy w województwie mazowieckim. Radom to miasto, które zmaga się z odpływem mieszkańców na rzecz Warszawy. Mam nadzieje, że te 124 mieszkania będą dla radomian powodem do pozostania w mieście i założenia tu rodziny – mówi wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński.Działka, na której powstanie osiedle, znajduje się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych, usługowych oraz placówek oświaty. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne.Czytaj także: Mieszkanie Plus w Radomiu przyspiesza >>>

 - Koncentrujemy się na inwestycjach bezpośrednio poprawiających jakość życia i dlatego zdecydowaliśmy się na udział w programie Mieszkanie Plus. Chcemy tworzyć warunki, które będą sprawiały, że młodzi ludzie będą chcieli na stale wiązać swoją przyszłość z Radomiem i naszym zdaniem jednym z tych warunków są dostępne cenowo mieszkania. Mam nadzieję, że inwestycja przy ulicy Tytoniowej szansą dla mieszkańców naszego miasta - zaznaczył prezydent Radomia Radosław Witkowski.Czytaj także: Mieszkanie Plus w Katowicach: powstaje Nowy Nikiszowiec >>>W całym województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji – wśród nich znajdują się działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Mińsku Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie. W stolicy planuje się budowę osiedla Nowe Jeziorki, które pomieści blisko 3 tysiące nowoczesnych mieszkań. Pracownie AMC Andrzej M. Chołdzyński i 22 Architekci opracowały koncepcję architektoniczną i urbanistyczną. Obecnie PFR Nieruchomości oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.

Trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań w ramach Programu Mieszkanie Plus

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.
Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: