Mieszkanie Plus we Wrześni: najemcy mogą już składać e-wnioski

Inwestycje / Nieruchomości / Samorządy

Wraz początkiem września wystartowała rekrutacja do 100 mieszkań powstających przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni. W ciągu 30 minut od jej uruchomienia wpłynęło blisko 100 wniosków. Nabór odbywa się online za pośrednictwem strony www.wrzesnia.mdr.pl i potrwa przez 21 dni. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A.

Inwestycja Mieszkanie Plus we Wrześni przy ul. Bronisławy Śmidowicz.
Inwestycja Mieszkanie Plus we Wrześni przy ul. Bronisławy Śmidowicz. Źródło: PFR Nieruchomości

Wraz początkiem września wystartowała rekrutacja do 100 mieszkań powstających przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni. W ciągu 30 minut od jej uruchomienia wpłynęło blisko 100 wniosków. Nabór odbywa się online za pośrednictwem strony www.wrzesnia.mdr.pl i potrwa przez 21 dni. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A.

We Wrześni, podobnie jak w innych inwestycjach realizowanych przez PFR Nieruchomości, nabór jest dwuetapowy.

Pierwszym krokiem na drodze do ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej inwestycji.

Następnie każdy wnioskujący będzie musiał dostarczyć niezbędne dokumenty, potwierdzające informacje zawarte we wniosku.

Pierwszy etap naboru: samorządowy

Za pierwszy etap naboru odpowiada wrzesiński samorząd, który każdemu wnioskującemu nada punkty w oparciu o zapisy uchwały rady miasta. Na największe preferencje mogą liczyć rodziny zastępcze, osoby z niepełnosprawnościami, młode małżeństwa i rodziny z dziećmi.

Program kierowany jest głównie do ludzi młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym miastem

Dodatkowe punkty otrzymają także osoby, które nie są właścicielami mieszkania ani domu, podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych.

‒ Program kierowany jest głównie do ludzi młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym miastem, nie mają wystarczających środków finansowych na zakup własnego mieszkania, czy też nie stać ich na kredyt hipoteczny ‒ z drugiej jednak strony ich dochody są zbyt wysokie, by skutecznie ubiegać się o mieszkanie z zasobów gminnych. Do naboru mogą jednak zgłosić się wszyscy zainteresowani.

Nawiązanie współpracy pomiędzy gminą, a inwestorem to również pierwszy krok do realizowania ‒ na rzecz osób uprawnionych ‒ dopłat do czynszu za lokale wynajmowane w ramach programu. Środki finansowe na ten cel nie będą obciążały budżetu gminy – podkreśla Karol Nowak, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Czytaj także: Rynek mieszkaniowy bije kolejne rekordy; raport AMRON-SARFiN za II kwartał 2021 roku

Drugi etap naboru: PFR Nieruchomości

Druga część naboru zostanie przeprowadzona przez PFR Nieruchomości S.A., który zbada tzw. zdolność czynszową przyszłych najemców. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca o mieszkanie przy ul. Bronisławy Śmidowicz zostanie sprawdzona w BIG InfoMonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

‒ Wprowadzamy do Wrześni zupełnie nową ofertę – najem instytucjonalny, który jest nie tylko najlepszym sposobem na uniknięcie kredytu hipotecznego, ale także szansą na polepszenie warunków zamieszkiwania. O nasze mieszkania często ubiegają się osoby, które chcą przeprowadzić się do nowoczesnego budynku i lokalu o wystandaryzowanej jakości.

Każda osoba ubiegająca o mieszkanie (...) zostanie sprawdzona w BIG InfoMonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów

Należy podkreślić, że będą to lokale wykończone ‒ z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, drzwiami zewnętrznymi i wewnętrznymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i kuchniach. Do tych mieszkań wystarczy wnieść meble i wyposażyć kuchnię – zaznacza Krystyna Wąchała- Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Czytaj także: Ile mieszkańcy największych miast w Polsce muszą pracować na metr kwadratowy mieszkania?

100 mieszkań w pierwszym kwartale 2022 roku

Inwestycja we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które pomieszczą w sumie sto mieszkań, głównie dwu- i trzypokojowych, o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw.  Przewidywanym terminem zakończenia prac budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest pierwszy kwartał 2022 roku.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości, na terenie Wielkopolski przekazano do tej pory 402 mieszkania w Kępnie i na terenie gminy Jarocin.

Spółka oferuje także mieszkania w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Obecnie są to trzy inwestycje z 421 lokalami ul. Saperskiej, ul. Czarnieckiego i ul. Bóżniczej. Poziom ich wynajęcia wynosi 95%.

Budynki (we Wrześni) pomieszczą w sumie sto mieszkań, głównie dwu- i trzypokojowych, o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie.

W pierwszej połowie 2021 roku spółka uruchomiła nabory do 1,6 tysiąca mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie i Łowiczu wpłynęło blisko 8,5 tysiąca wniosków.

Czytaj także: Zielone światło dla społecznych agencji najmu; będzie rewolucja czy nisza rynkowa?

Więcej informacji:

www.wrzesnia.mdr.pl

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

Udostępnij artykuł: