Mieszkanie Plus: wiemy, kto zaprojektuje osiedle w Nakle nad Notecią

Nieruchomości / Rynek

Klucze leżące na planach budowy mieszkania
Fot. stock.adobe.com/franz massard

4 października spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią architektoniczną Atelier Tektura.

Budowa 190 Mieszkań Plus w Nakle nad Notecią ma ruszyć w III kwartale 2020 roku #MieszkaniePlus #PFRNieruchomości @Grupa_PFR

Celem uruchomionej ankiety jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią www.naklo.pl oraz na stronie inwestora PFR Nieruchomości S.A. Ankiety dostępna jest także w formie papierowej w siedzibie nakielskiego urzędu.

Link do ankiety: www.ankiety.mplus.pl/naklonadnotecia

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowane zostaną cztery pięciokondygnacyjne bloki, w których powstanie 190 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. Inwestycję zaprojektuje pracownia architektoniczna Atelier Tektura Barbara Kozielewska, laureat jednego z konkursów architektoniczno-urbanistycznych organizowanych przez PFR Nieruchomości.

– To radość, że miasto w województwie kujawsko-pomorskim, po tej stronie Wisły, będzie realizowało program Mieszkanie Plus. Cieszę się, że nie tylko duże miasta jak Toruń, gdzie dziś został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus, ale też mniejsze jak Nakło, przystępuję do tego programu. Nakło nad Notecią jest przykładem tego samorządu, który potrafi wykorzystywać wszystkie szanse i potrafi stawiać na takie priorytety, które są możliwe do realizacji przy wsparciu samorządowym, czy też rządowym. Ta inwestycja wpisuję się w potrzeby mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, potrzeby nakielan – mówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Toruniu: wniosek o pozwolenie na budowę złożony do Urzędu Miasta >>>

– Potrzeby mieszkaniowe w naszej gminie są duże. Mieszkańcy nam je stale sygnalizują i z rozmów wynika także, że są oni zainteresowani tym programem. Uchwałę o realizacji programu Mieszkanie plus w Nakle nad Notecią Rada Miejska podjęła jednogłośnie, zatem to też pokazuje, że jest wola i chęć działania. – wskazał przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski.

– Nakło nad Notecią jest rozwijającym się miastem. Inwestujemy w infrastrukturę drogową, obiekty sportowe – to wielkie przedsięwzięcia, które przyciągają przedsiębiorców, a ci z kolei zwielokrotnią miejsca pracy w naszym mieście. Teraz czas na to, aby zacząć zatrzymywać mieszkańców w naszej gminie, aby nasza mogła proponować mieszkańcom osiedlanie się w Nakle nad Notecią. To osiedle, które powstanie, to szansa na rozwój dla naszego miasta – podkreślał wiceburmistrz miasta Piotr Kalamon.

Czytaj także: Mieszkanie Plus: w Świdniku wystartowała budowa 108 lokali >>>

– Bez partnerstwa dzisiejsze wydarzenie, przejście tej inwestycji w fazę projektowania, nie było by możliwe. Jak zaczynaliśmy ten program, to część samorządów podchodziła do niego z rezerwą, Nakło było jednym z tych odważnych miast, które chętnie i z dużym zaangażowaniem podeszło do tego tematu i dzięki temu możemy dziś mówić o tej inwestycji – zaznaczał Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Obok inwestycji w Nakle nad Notecią, najbardziej zaawansowanym projektem w województwie kujawsko-pomorskim jest Toruń. 4 października 2019 roku w toruńskim Urzędzie Miasta został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla 320 Mieszkań Plus przy ul. Okólnej. Zakładany termin rozpoczęcia inwestycji to I kwartał 2020 roku.

Trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

 

Źródło: PFR Nieruchomości
Udostępnij artykuł: