Mieszkanie przygotowane nie tylko na wakacje

Finanse i gospodarka

Lato to okres odpoczynku dla nas, ale dla czyhających na cudze mienie okres wytężonej pracy. Według statystyk policyjnych średnio co 16 godzin ktoś włamuje się do czyjegoś domu czy mieszkania i dokonuje kradzieży, podczas gdy mieszkańcy przebywają na wyjeździe.

Włamywacz to nie jedyne zagrożenie. Strażacy mówią o wybuchających kilkudziesięciu pożarach dziennie. Co kilkanaście dni przechodzą przez jakiś region kraju nawałnice. Czy wobec tego mamy nie korzystać z urlopu i pilnować swojego majątku? Oczywiście, że nie.

Trzeba tylko wcześniej pomyśleć o tym żeby go odpowiednio zabezpieczyć. Znakomitym sposobem są  zamki antywłamaniowe, rolety na okna, system kontroli sąsiedzkiej, alarmy, czujniki przeciwpożarowe,  albo monitoring agencji ochrony.  To zabezpiecza przed atakiem złodziei, czy ostrzega, kiedy zaczyna się wydobywać dym. Jednak, gdy wypadek się przydarzy lub złodziej „pokona” nawet największe zabezpieczenia, wtedy warto mieć solidną i kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Standardowe ubezpieczenie chroni dom lub mieszkanie od najczęściej występujących zdarzeń, takich jak: pożar, zalanie czy kradzież.  Podpisując umowę warto dokładnie sprawdzić, czy zapewni ono nam środki finansowe w momencie, kiedy zostanie zniszczone wnętrze i znajdujące się w nim sprzęty domowe np. podczas akcji straży pożarnej.

Mieszkanie to nie tylko mury, chronione standardowym ubezpieczeniem. Decydując się na polisę trzeba także pomyśleć o tym, co jest wewnątrz mieszkania. Pełne i kompletne ubezpieczenie to takie, za które jesteśmy w stanie odbudować stan posiadania sprzed zdarzenia – mówi Jacek Chojnacki – Menadżer Produktów dla Podmiotów Gospodarczych, Concordia Ubezpieczenia. – Pamiętajmy nie tylko o urządzeniach AGD, czy sprzęcie audiowizualnym, ale także o  naczyniach, meblach, ubraniach itp.

Dopytajmy pośrednika ubezpieczeniowego czy odszkodowanie przysługiwać nam będzie także w momencie, kiedy przyczyną pożaru będzie przepięcie w instalacji elektrycznej, a zalanie z powodu uszkodzenia wężyka od pralki.

Dbając o zabezpieczenie domu nie możemy pominąć ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, które może być potrzebne w sytuacji, kiedy to my spowodujemy szkodę lub wypadek np. zalejemy sąsiadów  z dolnych pięter.

Concordia Plus to pakiet ubezpieczeniowy, który pozwala w ramach jednej polisy zadbać o dom lub mieszkanie, jego wyposażenie, ale także domki letniskowe, obiekty małej architektury, kolektory słoneczne, czy siłowniki do bram – mówi Jacek Chojnacki. Ochrona działa przez cały rok. Co ważne Concordia Ubezpieczenia ponosi odpowiedzialność za koszty poszukiwania szkody, gdy nie jest znana jej przyczyna. A nawet pokrywa koszty lokalu zastępczego, jeśli w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia w  domu lub mieszkaniu poszkodowanego nie można zamieszkać.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia

Udostępnij artykuł: