Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 – zostało 10 dni

Finanse i gospodarka

Jeszcze do 18 maja br. właściciele małych firm mogą zgłosić się do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 100 000 zł.

Jeszcze do 18 maja br. właściciele małych firm mogą zgłosić się do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 100 000 zł.

Zgłoszenie do konkursu jest niezwykle proste, wszystkie formalności zostały ograniczone do minimum. Warunkiem udziału jest wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod adresem http://mikroprzedsiebiorcaroku.kronenberg.org.pl. Nie ma konieczności wysyłania jakichkolwiek dokumentów czy zaświadczeń.

Konkurs przeznaczony jest dla firm zatrudniających mniej niż 10 pracowników, których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro. W VIII edycji na najlepszych mikroprzedsiębiorców w Polsce czekają nagrody o łącznej wartości 100 000 zł oraz prestiżowy tytuł "Mikroprzedsiębiorca Roku 2012" - ułatwiają one dalszy rozwój zwycięskich firm.

Laureatem minionej edycji jest Jerzy Sznerski, twórca firmy Sznerski Guss Sp. z o.o, wynalazca polimeru AnVer - unikatowej technologii poprawiającej efektywność wytopu metali, a dodatkowo chroniącej środowisko. Mówi on, że zwycięstwo w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2011 połączone z nagrodą na targach w Norymberdze miało bezpośredni wpływ na czterokrotny wzrost obrotów jego firmy.

- Już od 8 lat organizujemy konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku, by zachęcać do zakładania własnych firm, a przede wszystkim wspierać i promować najlepsze z nich. Nasze doświadczenia jednoznacznie wskazują, że sukces w konkursie ułatwia mikroprzedsiębiorcom rozwój, poszerzanie skali działalności i wprowadzanie innowacji - mówi Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Kapituła konkursu, w której skład wejdą przedstawiciele kluczowych instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, przy ocenie zgłoszeń weźmie pod uwagę m.in. na strategię rozwoju firmy, nowatorstwo w stosunku do konkurencji oraz wpływ mikroprzedsiębiorstwa na lokalną społeczność.

Laureat tegorocznej edycji zdobędzie tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2012 oraz nagrodę główną w wysokości 40 000 zł. Ponadto Kapituła konkursu przyzna wyróżnienia w trzech kategoriach o wartości 15 000 zł każde:

Start - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność po 1 stycznia 2009 roku.
Progres - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2005, a 31 grudnia 2008 roku.
Senior - dla mikroprzedsiębiorców, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2005 roku.

Patronat honorowy nad VIII edycją konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Patronami są także: Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Polska Przedsiębiorcza.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.kronenberg.org.pl

120509.patronat.honorowy.01.639x586

Źródło: Fundacja Kronenberga

Udostępnij artykuł: