Milionowy smartfon z Windows Phone w Polsce

Finanse i gospodarka

Miło nam poinformować, że pod koniec września 2013 w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone.

Miło nam poinformować, że pod koniec września 2013 w Polsce sprzedano milionowy egzemplarz smartfona z Windows Phone.

Pierwsza wersja systemu, Windows Phone 7, miała swoją światową premierę w październiku 2010 roku. Jej główną cechą było wykorzystanie kafelków, które użytkownik mógł dostosować według własnego uznania. W Polsce premierowym modelem wspierającym system Microsoft był LG Swift 7 oraz HTC z 3 modelami - HTC Trophy, Mozart i HD7, natomiast najpopularniejsze smartfony z Windows Phone - modele Nokia Lumia - zadebiutowały 4 lutego 2011 roku.

Kolejna odsłona systemu, Windows Phone 8, została udostępniona jesienią 2012 roku. Microsoft wprowadził do niej nowe funkcjonalności, m.in. wsparcie dla DirectX, obsługę procesorów wielordzeniowych oraz komunikację NFC.

  • Według najnowszych badań, Windows Phone cieszy się coraz większą popularnością. W stosunku do ubiegłego roku smartfony z systemem Microsoft podwoiły swoje udziały m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jak donosi IDC, w Polsce z systemu korzysta 19 procent użytkowników smartfonów, co czyni go drugą, najpopularniejszą platformą mobilnych systemów operacyjnych.
  • Polscy programiści są w czołówce twórców aplikacji na Windows. W globalnym sklepie Windows Phone jest ponad 130 tys. aplikacji i aż 10 proc. z nich zostało stworzonych w Europie Środkowo - Wschodniej. W naszym regionie jest 15 tys. deweloperów piszących programy dla Windows Phone, a w tej grupie najaktywniejsi są Polacy, którzy tworzą aż 250 aplikacji miesięcznie (źródło:http://www.rp.pl/artykul/1010909.html?print=tak&p=0)
  • Obecnie najpopularniejszym telefonem na świecie z Windows Phone jest Nokia Lumia 520, która ma 13,3 procent udziałów z wszystkich telefonów z systemem Microsoft. Za nią plasuje się Lumia 920 (11,8 proc.) i Lumia 620 (9,6 proc.)                             (źródło: http://www.gsmmaniak.pl/220710/najpopularniejszy-telefon-windows-phone-polsce/).
  • Na podstawie danych dostarczonych przez Gemius, w Polsce z internetu w telefonach z Windows Phone 8 użytkownicy korzystają przede wszystkim z telefonów marki Nokia (64 proc.). Według tych samych badań, ale w rozbiciu na poszczególne modele najczęściej użytkownicy Windows Phone 8 łączą się z internetem korzystając z następujących smartfonów: HTC 8S (36 proc.), Lumia 520 (22 proc.) i  Lumia 820 (17 proc.).

Źródło: Microsoft

Udostępnij artykuł: