Minister finansów: nie planujemy obecnie podwyższenia podatku CIT, VAT ani PIT

Gospodarka

Nie trwają obecnie prace, które miałyby prowadzić do zwiększenia poziomu stawek podatków CIT, VAT i PIT, zadeklarował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Tadeusz Kościński
Tadeusz Kościński Fot. Ministerstwo Finansów

Nie trwają obecnie prace, które miałyby prowadzić do zwiększenia poziomu stawek podatków CIT, VAT i PIT, zadeklarował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Oczywiście, pracujemy nad tym, by wyrównywać podatki, by byłe sprawiedliwe i pracujemy nad uszczelnianiem. Nie ma planów, by podwyższyć podatek CIT, VAT i PIT. Nie pracujemy nad tym.

- powiedział Kościński podczas konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie o podwyżki podatków w 2021 lub przyszłym roku.

Czytaj także: Przy rosnącym długu wzrost podatków jest nieunikniony >>>

W ub. roku Kościński informował, że po przyjęciu projektu nowelizacji budżetu na 2020 rok rząd nie planuje prac, które miałyby prowadzić do zwiększenia poziomu podatków lub nałożenia nowych.

Dodał również w odpowiedzi na pytanie o możliwość odejścia od podatku od reklam i innych podatków sektorowych i wprowadzenia podatku przychodowego dla spółek kapitałowych, że "na razie nie ma takich planów, by [podatek od reklam] to zastąpić".

Podatek od reklam

Wcześniej minister informował, że resort może dostosować propozycje dotyczące podatku od reklam w procesie prekonsultacji tego rozwiązania.

Prekonsultacje projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów, dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów trwały do 16 lutego. Jego przyjęcie przez Radę Ministrów planowane jest na I kw. Ustawa miałyby obowiązywać od II półrocza 2021.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: