Minister zdrowia: do 29 listopada nie będzie ani nowych obostrzeń, ani luzowania obowiązujących

Gospodarka

Do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzać nowych obostrzeń epidemicznych ani luzować obowiązujących - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski
Fot. Adam Guz/KPRM

Do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzać nowych obostrzeń epidemicznych ani luzować obowiązujących - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Ostatnie regulacje, które wprowadzaliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada - do tego czasu na pewno żadnych zmian, ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem (sytuacji epidemicznej - przyp. red.), ale nic na to nie wskazuje, ale też luzujących na pewno nie będzie" - powiedział.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała we wtorek, że decyzja o powolnym odmrażaniu branży meblarskiej może zapaść w środę.

"Sytuacja epidemiczna stabilizuje się, najgorszy okres pandemii za nami"

Sytuacja epidemiczna stabilizuje się, a najgorszy okres pandemii jest już za nami - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Powoli możemy się chyba uśmiechnąć i stwierdzić, że to, co jest najgorsze w pewnym sensie jest za nami" - powiedział Niedzielski.

Sytuacja, można powiedzieć, co najmniej się stabilizuje w bardzo różnych wymiarach. Tym najważniejszym jest (...) dzienna liczba zachorowań i kwestia zajętości infrastruktury szpitalnej.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział w trakcie tej samej konferencji, że ta stabilizacja sytuacji epidemicznej pozwala rządowi być "ostrożnymi optymistami" patrząc w przyszłość.

W Polsce stwierdzono w ciągu minionej doby 19.152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 357 osób.

Łącznie zmarło do tej pory 10.848 zakażonych osób.

Dotąd w Polsce potwierdzono łącznie 752.940 przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas wyzdrowiały 324.282 osoby.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: