Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem ws. zaniechania poboru PIT od frankowiczów

Finanse osobiste / Kredyty / Nieruchomości

Plik franków szwajcarskich leżący na umowie kredytowej
Fot. stock.adobe.com/whitelook

Finalizowane są prace nad rozporządzeniem w sprawie zaniechania poboru PIT od niektórych przychodów, związanych z kredytem mieszkaniowym udzielonym na cele mieszkaniowe, poinformował resort finansów. Chodzi m.in. o umorzone w 2019 r. kwoty wierzytelności z tytułu zabezpieczonych hipotecznie kredytów zaciągniętych na własne cele mieszkaniowe.

.@MF_GOV_PL: finalizowane są prace nad rozporządzeniem w sprawie zaniechania poboru #PIT od niektórych przychodów, związanych z kredytem mieszkaniowym udzielonym na cele mieszkaniowe #KredytyFrankowe #frankowicze #CHF

„Wydanie rozporządzenia spowoduje, że objęte nim przychody – wykazane we wcześniej sporządzonych przez bank PIT-11 (podatnicy, którzy uzyskali taki przychody – otrzymali PIT-11 z banku) – nie będą podlegać opodatkowaniu. Oznacza to, że nie należy ich wykazywać w zeznaniu podatkowym” – czytamy w komunikacie.

Więcej najnowszych wiadomości o kredytach frankowych >>>

PIT-11 zostały już przez banki przekazane do urzędów skarbowych i do podatników oraz uwzględnione w usłudze „Twój e-PIT”. Osoby, które już rozliczyły roczny PIT (zarówno elektronicznie jak i papierowo) i uwzględniły te kwoty w rozliczeniu, powinny złożyć korektę, podano także.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: