Mistrzostwa Europy żeglarskiej klasy Scandinavia 650/ Skippi 650 nad Zalewem Zegrzyńskim

Tylko u nas

W dniach 28-30 sierpnia na wodach Jeziora Zegrzyńskiego odbędą się Mistrzostwa Europy żeglarskiej klasy Scandinavia 650/ Skippi 650.

Stocznia Scandinavia Yachts oraz Stowarzyszenie Scandinavia – Skippi przygotowały dla przybyłych gości wiele atrakcji. Oprócz samych regat planowane jest rozegranie wyścigu smoczych łodzi, miasteczko Volvo, rejsy motorówkami i jachtami żaglowymi oraz animacje dla najmłodszych. Wyjątkowość wydarzenia podkreśli imponujący pokaz fajerwerków, planowany na sobotni wieczór.

Swój udział w zawodach zgłosiły już załogi z Niemiec, Szwajcarii, Czech, Łotwy oraz liczne grono załóg z Polski. Warto nadmienić, że w regatach uczestniczyć będzie również załoga Związku Banków Polskich na jachcie „828” – od pewnego czasu intensywnie trenuje, szykując się do tego najważniejszego startu w sezonie.

Mistrzostwa Europy klasy Scandinavia 650/ Skippi 650 to wydarzenie bez precedensu, ponieważ to pierwszy przypadek, że jacht będący całkowicie polską konstrukcją otrzymał prawo organizacji własnych mistrzostw, uznanych przez Europejską Federację Żeglarską. Jacht Scandinavia 650 to konstrukcja wybitnego polskiego projektanta Jerzego Pieśniewskiego. Na bazie jachtu turystycznego w 2002 r. stworzono jednostkę typowo wyczynową.

Konstrukcja zyskała olbrzymie uznanie i liczne grono fanów, co zaowocowało założeniem stowarzyszenia zrzeszającego załogi i sympatyków tej klasy. Rolą stowarzyszenia jest planowanie i organizowanie cyklu regat Grand Prix. Od dwóch lat stowarzyszenie działa w kooperacji ze Stocznią Scandinavia Yachts, która jest wyłącznym producentem jachtów klasy Scandinavia 650/ Skippi 650.

28-30 sierpnia 2015 r., Hotel 500 (ul. Warszawska 31A), Zegrze
Mistrzostwa Europy Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650
Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie: www.warsawsailingdays.org

150730.jachty.01.600x330

 

Udostępnij artykuł: